4,095    7    0  

Hjørneproblem etter oppsett av sponplater

 58     Vest Agder     0
Hei godtfolk

Jeg har satt opp nye sponplater i et soverom jeg holder på å pusse opp. Huset er fra 71 og noen av veggene svaier litt. Dvs kanskje 4-5mm forskjell i midten i forhold til oppe og nede. Dette er kanskje vanlig i eldre hus?

Uansett så skaper dette litt problemer for meg når jeg skal tapetsere, for når jeg har satt opp sponplatene så blir det jo områder med hull i og med at veggen ikke er helt rett om dere skjønner hva jeg mener?

Er det noe som er greit å bruke til å fylle med her? Akrylmasse og en sparkelspade for å få det rett og fint?

Jeg tenkte at når jeg tapetserer så bruker jeg miljøtapet og prøver så godt jeg kan å komme inn i hjørnene hvor jeg da kapper tapeten i hjørnene og fuger med akryl jeg stryker ut med fingeren etter at tapetet har tørket. I og med at hjørnene svaier litt så vil jeg ikke ta tapetet rundt hjørnene for det kommer jo bare til å bli luftbobler osv pluss at tapetet vil jo da bli skjevt.

   #1
 2,397     Bjørkelangen     0
er det store hull eller?
Signatur
   #2
 346     0
Du kan tapetsere ett par cm rundt hjørne og så starter du med neste lengde oppå denne remsen på neste vegg. Da får du rettet opp skjeve vegger  Smile
Signatur
Har bygd en stund, bygger nå og vil nok bygge en stund til.....
   #4
 2,397     Bjørkelangen     0
di hullene skal ikke ha noe å si
Signatur
  (trådstarter)
   #6
 58     Vest Agder     0
ved nærmere ettertanke, er det npen som vet om tapetlim limer seg på akrylen i hjørnene da?
   #7
 967     Stavangerområdet     0
Ja. Bordlim er en sterk(ere) lim som brukes til å lime border og annet tapetmateriale som normalt ikke sitter godt med vanlig tapetlim. Den bør hefte til akrylen i hjørnet (selv om vanlig tapetlim også hefter til akryl).

*edit*  Kremt... Norsklærere vil fortvile. Det heter visst bårdlim.
Siste redigering: Wednesday, September 29, 2010 4:51:43 PM av Midas