7,007
8
1
Bytte bunnsvill på gammel låve
27
Buskerud
0
Har en gammel låve som står på beton"påler". Under den ene porten er bunnsvillen nesten helt borte. Har tenkt å få byttet ut den sagflisen som ligger der med noe nyere :D
Spørsmålet er hvordan få til dette? Kan jeg skjøte inn en ny bit ved bruk av spikerslag e.l?
Spørsmålet er hvordan få til dette? Kan jeg skjøte inn en ny bit ved bruk av spikerslag e.l?
oen tanker om hvordan man kan unngå at den ligger nede i bakken, samtidig som man kan få en inngang som ikke sperres av en stor bjelke i bunn?
Men som sagt det er vanskelig å gi noen råd når en ikke vet med sikkerhet hvordan det ser ut, en skisse er tingen.
Kanskje den faktisk ikke trengs nei, det er sant. Den er jo i praksis borte allerede...
Har ikke kommet så langt enda. Har prioritert å forsterke gulvet og delvis lagt nytt gulv med 2"4", samt å få opp ordentlig lys og strøm.
Er vel igrunn litt usikker på om jeg skal satse på oppussing av den gamle låven eller om jeg skal satse på å sette opp noe nytt.
Tanken er at om jeg får ordnet resten av gulvet, porter, og bunnsvillen kan jeg koste på meg å gjøre mer innvendig. Da kan jeg også gjøre ting over tid. Tanken er vel også at hvis jeg ordner de største manglende vil den kunne være bra i endel år til og da er det lettere å forsvare å bruke noen 10-tusener på den.
Nja, det er nå ofte en grunn til at de forskjellige delene er der i en konstruksjon. Men det kan selvfølgelig hende det har vært en ombygging tidligere, som gjør den overflødig.