112,547
53
5
Hvor mye koster det å bygge garasje?
162
2
Jeg holder på å bygge hus i Enebakk nå og har planer om å sette opp en garasje selv. Har sett på Igland og Grimstad. De ser ut til å være enkle å montere. Har også sett en fyr på Finn.no som selger garasje til billig penge.
60 000 for en ferdigmontert garasje er vel ikke så galt?.
Hvor mye bør jeg sette av til grunnmuren? Jeg fikk et tilbud fra montèr på ca 15 000kr for en grunnmurs pakke. Der skulle alt fra betong til leca være inkludert.
Hva har dere brukt på garasje?
Jeg har budsjettert ca 80 000kr til garasje, blir dette for lite.
Jeg har tenkt å bruke ca 60 000 på garasje og hadde tenkt 20 000 på muren.
60 000 for en ferdigmontert garasje er vel ikke så galt?.
Hvor mye bør jeg sette av til grunnmuren? Jeg fikk et tilbud fra montèr på ca 15 000kr for en grunnmurs pakke. Der skulle alt fra betong til leca være inkludert.
Hva har dere brukt på garasje?
Jeg har budsjettert ca 80 000kr til garasje, blir dette for lite.
Jeg har tenkt å bruke ca 60 000 på garasje og hadde tenkt 20 000 på muren.
Signatur
Prisen er riktignok uten porter, vinduer og dører, men likevel...
Ser litt ut som slike "skranglekasser" man får kjøpt på Plantasjen ;)
Se på dette innlegget jeg skrev for en tid tilbake.
Den kommer på ca. 150.000 inkl. mva. ferdig montert + betongsåle.
Betongsålen kommer på 15-20.000 ferdig avrettet og "glattet i eget fett" - hva nå enn det måtte bety (tekst fra tilbudsdokumentet
Størrelsen på garasjen er 6,2m x 6,6m.
Noen leverandør tips?
-garasje porten der det kan være stor forskjell på skinner, motor og port type.
-Undertak (ranit, huntonitt sutak, rupanel/papp, wintex)
-Vindtetting eller kledning rett på reisverk
-Dør isolert/uisolert
-vindu malt/umalt
Veldig enkel å sette opp, elementene er bare å bære på plass, og takstolene leide vi kran til 500kr der. [/quote]
Leide du kran av Igland til 500 kroner for å sette opp takstolene?
Hva slags kran var det og var ikek det veldig billig?
Fikk du en pris på å få dette ferdig montert til siste spiker?
Nice to know ;D
Vi fikk pris fra Igland på 30000kr i tilegg hvis de skulle montere den for oss, har nå i etterkent hørt at de har økt dette til 50000, så her burde det være muligheter til pruting....
Plata har jeg ikke oversikt på hva kostet å støpe/forskale, vi fikk samme firma til å gjøre det samtidig som de satt opp ringmuren og støpte plata på huset vårt. Men jeg ville tippe kanskje rundt 8000-10000 for betong+armeringsgjern og matrialene som trengs til jobben.
Her er link fra byggeprosessen.
Min garasje er 6x6m. Jeg bygget den selv (selvsagt).
-Garasjeport 5x2.1m, ferdigmonter hvit stål port fra raynor kr 21.000 inkl mva og motor
-takstein fra wergeland kjøpte jeg 5 år gammel stein(ser ut som ny for 2000,-
-Bestilte to stk drager (godt overdimmensjonert, pgr av båt som skal henge oppunder taket for bunnsmøring og lagring) disse kostet 12000,-
-betong og material kom på ca 48000,-
totalt sum ferdig garasje 83000,-
Jeg sparte neste 70000 på arbeid og prosenter via vår trelast.
Dette er en garasje på 7x8m utvendig, og med en full etasje over bilene.
Mur i 1. etasje og treverk i 2 etasje, slik som vi har på huset også.
Hva koster en garasje md oppløft på den ene siden?
Ser at igland og grimstadgarasjen koster ca 100.000,- Vil da byggesette ligge på 120.000,-?
ao
Da har jeg 51 000kr igjen til grunnmur/plate. Det må jo holde til 31,3m2??. Skal gjøre dette selv for å spare penger.
Bygger garasje nå,6mx7m.
Plata kosta 10.000kr.
Takstoler 14.500.
Port 21.000kr.
Mangler sponplate gulv.
Men alt kom på ca 88000kr.
Fikk tilbud av en tømrer 160.000kr.
"To the best crew any user ever had, this may be the last time we're alltogether, but no matter what the future holds, no matter how far we travel, a part of us.. a very important part, will always remain here on ....-Sky."
10000 for plate ;D Dette er tall jeg liker. Håper å klare meg med 25000 for plate og mur, men vet ikke hvor sannsynlig dette er.
Det er utvendige mål ja. Igland sender med tegninger på hvor stor plate og mure skal være. Jeg kommer nok til å følge dem slavisk. ::)
Den har Isola Powertekk tak, Isola Pro undertak (fikk det billig), Isola ståltakrener, 2 Nordan topphengslede vinduer 60x110 i den ene veggen, et Nordan topphengslet vindu 50x50 i mønet, en Swedoor boddør 100x210 i bakkant, ferdige takstoler levert og heiset på plass, 2"4 reisverk, asfaltplater på veggene. Stående v-fas ferdig grunnet bordkledning, Crawford c60 Classic isolert garasjeport 350x240 med motor og åpner.
Dette ble bygget på en såle på ca 15cm armert betong, med 5 cm trykkfast isolasjon under. Oppå dette en armert Leca ringmur av U-blokker som ble avrettet med krone. Betongen ble tilkjørt med pumpebil (kom på ca 12000,-)
Kom totalt på ca 120 000,- (Grunnarbeid med utgraving, bortkjøring og nye masser utgjorde ca 22000,- av dette)
1. Hvor mye pukk kan jeg ha i en tilhenger?.
2. Hvor mye pukk går med på ca 35m2
3. Det at grunn består av mye jord er det et problem?. Må jeg grave ned til fjell/solid grunn før jeg legger på pukk eller spiller dette liten rolle?(30-40cm er det nok)
Garasjen:
620cm x 680cm garasje med 22o takstoler (altså uten stort loftsrom). 2 stk. isolerte stålporter, 2 stk garasjeportåpnere og 5 vinduer. Ferdig levert og montert fra Grimstadgarasjen ca. kr 130.000,-
Grunnarbeider og støpt betongsåle med isolasjon fix ferdig klar for garsje kr. 50.000,-
Totalt kr. 180.000
NB: Bildet er kun ment for å illustrere garasjemodellen vi har valgt.
Da spør jeg:
1. Hvor mange kilo kan du laste på hengeren?
2. Hvor tykt skal du legge pukken?
3. Det kommer helt an på underlaget. Det kan være nok med 30-40 cm stein/pukk, men du bør isolere.
250 000 kr :o
6.40 x 6.40 full isolert oppe og nede. Halvvalmet tak med ark på 2.8 meter.
Oppholdsrom oppe
Fikk litt sjokk ja
Hvis du ikke har 10 tommeltotter ville jeg nok anbefale en spesialtegnet Grimstadgarasje etter dine tegninger, og litt egeninnsats på toppen (isolering osv.).
Nå vet ikke jeg hvordan garasjen ser ut, men du ville nok fort spart 100.000,- tenker jeg...
Litt info:
6.40x6.40
halvalm
ark på 2.80 cm
trapp utvendig
5 vinduer
2 dører
5.5 meter port med vinduer
Full isolert oppe og nede
innredet 2 etasje (gips,parkett,støm ect ect
varme i hele gulvet + 50 cm utenfor porten
portåpner
flislagt gulv med 2 bredder opp på veggene
25 spottere i 1 etasje
2 dobble punkter inne 1 etasje
1 dobbel ute
8 spottere oppe
10 punkter oppe
4 spottere foran porten
Villa garasje med 50 cm fremskutt front
Ja det var vel i lange trekk det meste som er verdt å si
Ja, når jeg ser detaljspesifikasjonen så trekker jeg umiddelbart forslaget om Grimstadgarasjen. Enig med Hans9001.
Hvis den prisen du har fått inkluderer betongsåle og grunnarbeider så hadde jeg gått for 250k løsningen, uten tvil!
Jeg regner med å totalt lande på under 120.000,- alt-i-alt..
.. da betalte jeg rett under 60.000,- for graving, bortkjøring, fylling av masse, støping av såle osv (på 7,5 x 6,0 m.) og rett under 19.000,- for to garasjeporter fra Hörmann (isolerte stål med hver sin motor). Resten har gått med til 2x4", rupanel, grunnet panel og ikke minst spiker/skruer :)
Fikk tilbud av par firma som ville gjøre jobben, men da begge skulle ha rundt 200.000,- for jobben, valgte jeg å gjøre det selv.. jeg, som ikke visste opp ned på hammeren før jeg startet :)
Så da har man dette å lese for den som finner denne tråden via google som meg
Da gjør jeg alt selv, støpte plata i går, med utgraving og masse har det til nå kommet på 3199kr+2,5m3 betong ;D
Bare jeg kommer inn igjen på prosjektråden min så skal jeg oppdatere der...
garasje.pdf
garasje FASADETEGNINGER.pdf
Har støpt såle på 7x8 meter, den kom på 11.200 for betongen (11 cm), ferdig tilkjørt. Leie av helikopter til utjevning: 600 kroner. Til forskaling brukte vi gammelt vannskadet rupanel, og slo ned påler ca. hver 60 cm. Vi la utvendig isolasjon innenfor forskalingene, og la grus opp mot utsiden av forskalingen for å støtte opp. Ingen problemer med dette.
Armering og isolasjon er innbakt i tilbudet vi har fått på resten av byggematerialene, totalt 82.000.
Da har vi en garasje på 7x7 meter + 1 meter til stabling av ved etc i bakkant. 1 etg i Leca, 2 etg. med 35 graders tak og god lagringsplass. 4 vinduer, døre og port inkludert. Merk, vi hadde takstolene fra før - disse ville kommet i tillegg.
Vi gjør hele jobben selv, så vi har regnet med ca. 10.000 til "feilretting" i budsjettet
OBS: Prisene på resten av materialene fikk vi etter en del forhandlinger, det er ikke standardpriser. Men alt er mulig hvis man tar seg tid til å godsnakke litt
Da er det inkludert "alt": graving, betong gulv, betongvegger, dekkelementer i tak (flatt tak), membran+påstøp på tak, rekkverksstolper i stål rundt taket, dobbelt isolert stålport på 5,45 meter m/motor, planering og asfaltering (120 m2), 2 stk. vindu samt trapp i tre langs den ene sideveggen.
Det koster, men til gjengjeld kan jeg opprettholde 100% faktureringsgrad i eget firma + at man får verdifull familietid....
7x7 meter garasje med enkel isolert ståldørsport 5 meterx2,1meter. Liggende ålesundfals, decra elegance takplater. 1 boddør, 3 vinduer (enkle typer). W-takstol 22 grader. Alt reisverk og annet tremateriale dimensjonert absolutte minimum og ikke noe ekstra for å presse prisen ned i deres ferdigleveranse.
Hamco: 121000,- inkl frakt
Grimstadgarasjen: 152000,- inkl frakt
Iglandgarasjen: 128000,-
Mitt prosjekt:
hele reisverket overdimensjoneres med dobbel bunnline og toppline i 48x98. Reisverk og alt annet i 48x98 dimensjoner. 48x148 losholter i vindu og dører.
Ellers likt som over. Alt trevirke innkjøpt i fallende lengder.
Grunnarbeider inkl leca u-blokk, støpt plate på mark alt klart for treleveranse:
16000,-
Reisverk, kledning osv og alt nødvendig materiale for 7x7 garasje inkl takstoler. Dette inkluderer alt av materiale til tak og Filmtex/Ventex undertak samt sløyfer og lekter:
ca 40000,- inkl mva
Tak: 10000,-
Garasjeport isolert leddport 5x2,28: ca 15000,-
Dør: 3000,-
Totalt budsjettert ca: 84000,-
Regn med ca 5-10000,- ekstra i utgifter jeg ikke ser. Har nå brukt ca 26 timer (jeg selv) + kona i ca 21 timer (totalt 47 timeverk)og følgende er klart:
Alt er ferdig kledd, grinda er klar, mangler nå kun å montere takstoler og legge tak samt sette inn port og sidedør. Når tak og port er montert så må den males og da er den klar til bruk ferdig.
Bruker sikkert 40 timer til for takplater, vindskier, raftkasser, kubbing og finish.
Så er du nevenyttig så er det vesentlige penger å spare på å kappe selv og sette opp. Med utgangspunkt i Hamco som var billigste tilbud hadde en ferdiggarasje sett slik ut:
Treleveranse: 121000,-
Grunnarbeid, såle etc: 16000,-
Totalt 137000,-
Må du ha snekkere for å sette opp en elementgarasje så regn iallefall med ca 30000,- til oppå der.
Så ift her sparer vi drøye 50 000,- til 80000,- (avhengig om du kan/vil gjøre noe selv) Alt arbeid vi har gjort frem til nå er kun helgearbeid og ukedager på kveldstid etter jobb.
En garasje med A-takstoler er ikke vanskeligere å sette opp, men er en smule dyrere, så skal du ha loftsrom så er det ytterligere penger å spare på å gjøre jobben sjøl.
Dette er pr nå vår erfaring med hva det koster å sette opp en garasje... :)
Lekehusbloggen min
Terassebyggebloggen
260m2 bta trehus etter TEK07, Thermia Optimum G2 8kw i serie med 200ltr OZO Super. 180m energihull. Roth vannbåren varme.
Lekehusbloggen min
Terassebyggebloggen
260m2 bta trehus etter TEK07, Thermia Optimum G2 8kw i serie med 200ltr OZO Super. 180m energihull. Roth vannbåren varme.
har budsjett på ca 84000,-, men regner med å bruke nærmere 90-95000,-
Lekehusbloggen min
Terassebyggebloggen
260m2 bta trehus etter TEK07, Thermia Optimum G2 8kw i serie med 200ltr OZO Super. 180m energihull. Roth vannbåren varme.
SKMBT_C25309081014080.pdf
Hvor kjøpte du Hørmann porten og hva kostet den?
Herføll Bygg.
garagetegninger kvitsand.pdf
Ser på deres side at J1 koster fra 70400, men du hansm har fått tilbud på 112k. Hva har du oppgradert?
Har jeg fått et ok tilbud? Det er altså ingen montering med og ingen vinduer, men takstein, porter, dør og frakt følger med.
200.000,-
Dette inkluderer følgende:
- Riving av gammel garasje som hang på huset + kle vegg på huset
- Riving av gammel kjellertrapp og støping av ny
- Graving & bortkjøring + utfylling av en annen del av tomten
- Ringmur i 20cm forskalingsblokk med markisolasjon. Denne er 2m høy i bakkant pga. skrå tomt
- Støpt plate, isolert, med gulvvarmerør
- 50 tonn pukk
- 45m2 (grunnflate) garasje med valmet tak, tømmermannskledning og Zanda stein
- mellomstor kompressor på loftet
- Dobbel terassedør ut til hagen
- Liga isolert stålport 5,0 x 2,16m med åpner
- Grusing av oppkjørsel
- Isolasjon i vegger og tak
- Gips på vegg
- Takess i tak
- Skjult elektrisk anlegg, 3-fase, eget skap i garasjen med 3 kurser, masse punkter 1-fas og 3-fas, masse takbokser, egne uttak for portåpner og avtrekksvifter, uttak ute for hageverktøy osv.
Vi valgte en 620x800cm med loftsrom som kom på kr. 91000,-. Hyggelige folk og bra priser. Er selv snekker gjennom 18 år så kan gå god for kvaliteten deres.
Satt den opp selv på 3 dager og er VELDIG fornøyd. Barna fikk et etterlengtet spille- og hobbyrom. Skal utvide med en ark iløpet vinteren for enda bedre utnyttelse. Anbefales. Støpte plata og ringmur selv og kom vel på ca kr. 9000.
620x800 med dobbelt stålport Lobas 450x220, stående imp tømmermannskledning
36 gr takvinkel m loft, framskutt front, 2 vinduer, Zanda rustikk stein, ekstra vegghøyde.
fradrag; takrenner+ 9,6 m vegg (ble støttemur)
Pris 140.000 ferdig satt opp
I tillegg leide jeg folk til graving 30.000 (inkluderer 40 m vei/bakke med oppfylling av 200 tonn sprengstein. legging kabel til hus og garasje.)
Div stein, grus etc kom på 34.000 fra det lokale sandtak
Betong til dekke+oppfylling av forskalingsblokker 16.000 (2 turer)
Satt vekk forskaling m fall på gulv, isolering,armering,støping, muring og fylle blokker
kr 35.000 m material (u betong)
Så maling(polakk) 7000 m 40 l grunning+maling (optimal)
lithurin betongherding kr 1000 (gjorde faktisk selv sammen med kamerat, tok begges garasjer en lørdagskveld + noen pils)
9 m3 bark og ca 90 planter til skråninger og hekker. ca 12.000(selvgjordt)
Kom vel til ca 275.000. Men har vært veldig godt å bli ferdig på 4-5 uker. begynte 16 mai og kunne dra på ferie med ferdig garasje på plass.
Vi skal bygge garasje i disse dager og vurdert flere alternativer (grimstad, igland, lokale byggherrer osv.)
Vi har landet på en lokal som skal ha 190.000 + grunnarbeid (10.000) = 200.000 for en garasje på 6,0 x 8,3 med 22grader valmet tak, støpt såle, takstein fra Monier, isolert stålport på 4,7 og isolert ståldør og lektet vindsperre.
Det som kommer i tillegg er elektriker arbeid, men der får vi hjelp av en bekjent - vil vel koste en cognac flaske + deler til arbeidet.
Hva synes dere om den prisen?
Lekehusbloggen min
Terassebyggebloggen
260m2 bta trehus etter TEK07, Thermia Optimum G2 8kw i serie med 200ltr OZO Super. 180m energihull. Roth vannbåren varme.
Hvilken arkitekt/firma/byggmester var dette ? Har du navn, tlf nettside etc ?
6,20 * 8,0 meter pre-cut koster 83.000 hos norgesgarasjen.no . Da kommer jobben med å sette opp og å støype såle i tillegg.
Syns kanskje 2,5X prisen var litt mye .. ?
Grave? Flytte masser? Komprimere? Støype? www.budsjettmaskiner.no Eidsvoll, Arendal. Noe du vil leie ut? Ta kontakt, vi har plass til flere.
50 kvm hvorav 16 kvm er bod med egen dør og ett vindu.
Uisolert carport med sperretak. Kledd invendig og all kledning ute og inne i skrudd Møre royal.
Støpte peltringer og gulv i boden.
Beleggningsstein i garasjen samt elektrisk kommer ekstra.
205,000.- ferdig tegnet/byggemeldt/oppstatt med grus klart til å legge toppdekke til beleggningsstein.
Jeg er ikke imponert over kvaliteten, men man kan ikke forvente mer til prisen heller synes jeg.
Lekehusbloggen min
Terassebyggebloggen
260m2 bta trehus etter TEK07, Thermia Optimum G2 8kw i serie med 200ltr OZO Super. 180m energihull. Roth vannbåren varme.