4,019    1    0  

Montering av hyllesystem i bod (borre i teglstein)

 73     0
Hei!

Skal få på plass et hyllesystem i boden. Har aldri satt opp noe slikt før, så tenkte å høre med dere opplyste mennesker ;)

Gjelder øvre etasje i en teglsteinsbygård fra ca 1900 (selv om akkurat dette rommet muligens er bygd på senere), regner med at det er tegl rett bak pussen på veggen. Det er fliser på gulv og parkett (!) i skråtak.

Ser f.eks. på BRODER fra IKEA og ser det er flere muligheter; L-fot, T-fot, stolpe fra gulv til tak, eller feste i vegg.

Feste i vegg hadde kanskje blitt penest og mest praktisk pga. fri gulvplass. Men vil jeg støte på problemer når jeg fester i teglsteinen? Er det f.eks. så tungt å borre i den at jeg sparer meg for mye stress ved å velge en fot isteden... Veggen er forresten litt ujevn.

Legger ved et bilde Smile
Montering av hyllesystem i bod (borre i teglstein) - bod.jpg - axel

   #1
 172     0
Tror jeg ville valgt en fot i ditt tilfelle. Det går å henge det opp, men vill nok bli litt klunder med å få det ordentlig og rett(?) når veggen er ujevn.