1,620
22
15
Det lydløse kjøkken - finnes det?
8
Lofoten
0
Etter å ha bodd i støy i alt for mange år har også vi som mange andre blitt syke av støyen. Nå bør alt helst være musestille - og det er søren ikke lett å få til ;)
Moderne kjøleskap har i tillegg ordninger mot rim som gjør at de må støye litt ekstra, og det rimer dårlig for å si det sånn med våre ønsker/behov. Men vi har ingen erfaring med skuffer, som er blitt mer vanlig.
Kanskje noen her har erfaringer med støy fra slike eller generelt superstille kjøkkenløsninger som vi kan skaffe oss når vi nå skal bygge nytt hus om et år eller to.
Moderne kjøleskap har i tillegg ordninger mot rim som gjør at de må støye litt ekstra, og det rimer dårlig for å si det sånn med våre ønsker/behov. Men vi har ingen erfaring med skuffer, som er blitt mer vanlig.
Kanskje noen her har erfaringer med støy fra slike eller generelt superstille kjøkkenløsninger som vi kan skaffe oss når vi nå skal bygge nytt hus om et år eller to.
Du må nok planlegge innkjøpene av hvite/brune varer nøye.
Men kan legge til at jeg synes ikke Mieles fryseskap med selvavriming er så ille...
Men tilbake til spørsmålet. Noen med erfaringer på gode løsninger der ute?
Avtrekk er med ekstern vifte for å holde støy nede hjelper godt på, spesielt på lavt nivå.
Mye annet enn å velge de "stille" modellene(som naturlig nok kan koste litt ekstra) samt å pakke de litt inn tror jeg ikke du kan gjøre.
Stekeovner og induksjonstopper lager naturlig nok litt lyd i bruk...
Da fjernes både kompressor og viftestøy på kjøkkenet helt.
Og så spares energi. Men noe mer omfattende prosjekt enn å bare velge andre hvitevarer da
Oppvaskmaskin blir ikke 100% lydløs. Men en kan lage et lite grovkjøkken som er enkel tilgang til på en eller annen smart måte. F.eks. et lite bøttekott som akkurat rommer oppvaskmaskinen. Da står den ikke lenger på kjøkkenet og bråker.
Men åpner man døren så er maskinen likevel på kjøkkenet
Ventilator bør ha ekstern vifte som plasseres utendørs, så passer en på at en har stor nok ventilator/spalte og rør slik at en minimerer hastigheten på luften og dermed luftstøyen.
Og med balansert ventilasjon må man montere ekstra ventil som åpnes når ventilatoren brukes.. Og den bør være ganske grom, slik at en ikke trenger å guffe ventilatoren mer enn nødvendig. Ellers støyer den mye mer enn nødvendig uten å suge noe særlig.. Tenk lyden av støvsugeren når posen begynner å bli full.
... så sant, så sant, men likevel vil vi ha dem der...
Hvem var det som sa at "Jeg elsker lyden av gressklipperen. Lyden forteller meg at noe blir gjort uten at det er jeg som gjør det" ?
Jeg tror det beste er å ha separat kjøkken slik at man ikke hører utstyret på kjøkkenet annet enn når man holder på med maten. Eventuelt et eget spiskammer hvor kjøleskap og fryser står. Det blir litt mer tungvindt, men etter hvert tror jeg man venner seg til å hente alle ingrediensene på en gang.
Ellers er det å tenke på at det er luftig rundt baksiden av kjøleskapet så kompressoren trenger å gå minst mulig og tenke på plassering i forhold til at lyden minst mulig reflekteres/ledes ut til hvor dere er.
(Det irriterer meg hvor mange firmaer som ignorerer kundehenvendelser fullstendig, og minst like mange som sender et kort svar om at "Vi vil komme tilbake med et svar på din henvendelse om noen dager", og så hører du aldri noe mer fra dem. Har firmaet som designet websidene laget mekansimer for kundehenvendelser sterkt imot ønskene til firmaene som skal ha websidene?)
Jeg kan jo spørre her:
Er det en god eller dårlig idé med en ventil gjennom yttervegg bak et kjølehjørne? I så fall: Høyt oppe eller lavt nede? Eller en høy og en lav? Har det noen verdi å sette inn en liten vifte i ventilen(e)? Bør de i så fall suge ut luft, eller blåse den inn? Eller en inn, en ut? Hva når det blir tjue blå utendørs: Er det tilstrekkelig beskyttelse mot varmetap om ventilene har lameller som faller ned foran åpningen når vifta ikke går, eller vil ventilåpninger utgjøre en gigantisk kuldebro? (Jeg opplevde en gang i en ekstremkulde-periode i en 50-talls-leilighet der matskapet hadde en ventil rett ut at en vinflaske frøs til is!)
... Så snart kjølehjørnet er på plass blir det jo svært vanskelig å komme til for å endre det siden, så det bør gjøres riktig første gangen! Eventuelle vifter og temperaturfølere må være på plass, og planer lagt for å handtere f.eks. vifter som svikter (skiftes utenfra?). Kanskje det enkleste er å bare stole på at luftsirkulasjonen er god nok uten ventilasjon gjennom yttervegg, men er det enkle det beste her?
Angående støy: Kjøleskapet jeg har nå, står med ryggen inn mot stueveggen. Kjølehjørnet blir plassert på motsatt vegg, vekk fra stua. Det alene vil dempe støyen betydelig hos meg - jeg merker godt at lyden går rett gjennom veggen.
Ellers er jeg generelt motstander av fliser, også på kjøkken. Det har en akustisk effekt også: Mykere materialer absorberer støy/lyd mer, både i tak, vegger og golv.
Du er nok litt optimistisk her...
Vi har en slik løsning. Kjølehjørnet vårt er koblet til gulvvarmeanlegget og leverer overskuddsvarmen tilbake til gulvvarmen. Dette er i mine øyne en kjempeløsning, spesielt siden man slipper å ha et rom i huset hvor det blåses ut varmluft hele døgnet, sommer som vinter.
Men... det er greit nok at enheten som kvitter seg med overskuddsvarmen og skaper kulden er gjemt bort nede på teknisk rom (som er langt bort under garasjen) og at overskuddsvarmen sendes tilbake til gulvvarmen - men det er allikevel en vifte inne i kjølehjørnet for å sirkulere og spre kulden inne i kjølehjørnet.
Og denne lager lyd. Naturligvis mye mindre enn et vanlig kjølehjørne, men like fullt lager den lyd.
Nå er den jo inne i et lukket kjølehjørne så det er naturlig nok ikke mye lyd som slipper ut da.
Har aldri tenkt på det som sjenerende i alle fall.
Many of the great achievements of the world were accomplished by tired and discouraged men who kept on working...
Trolig er forbruket ujamnt fordelt over året, med høyere forbruk sommerstid (mer kald drikke og avkjøket mat da!), da du ikke har noen bruk for den resirkulerte varmen. I den kaldere årstid går jo ikke varmen tapt; den kommer jo ut på kjøkkenet gjennom ventilasjonsåpningene. Med noe ujamn fordeling over året betyr det kanskje 0,5 kWt/døgn. Vel å merke ikke 0,5 kW, men 0,5 kWt/24t = 20 watt i snitt (eller 25 W om du ikke har variasjon over året).
Å betegne dette som at "det blåses varmuft hele døgnet" er vel å skalere opp et ikke-eksisterende problem: Et kjøkken kan gjerne få 20 watt oppvarming om vinteren, og om sommeren klarer golvvarmen seg uten de 25-30 watt fra kjøleskapet. Kjører du golvvarme om sommeren er det vel så hustrig at kjøkkenet kan få lov til å beholde de lusne wattene uten at de overleveres til golvvarme-systemet. Mitt kjøkken blir mer tiltalende av å holde en viss lunk selv når jeg sover eller er på jobb. Jeg liker ikke iskalde kjøkken, og skal det forhindres med golvvarme, kan det forhindres med 20-30 watt varmluft-energi fra kjøleskapet.
Hadde det vært "gratis" (ikke først og fremst øknonomisk, men ut fra kompleksitet) kunne jeg støtte slike tanker. Men et frittstående, uavhengig kjølehjørne/skap er mye enklere å handtere en et som er tilkoblet ekstern kompressor, golvvarme og "the works". Hvis du sier at "det er jo bare å koble det til, akkurat som stikkontakten i veggen!", da er det fordi du allerede har etablert den store kompleksiteten, sagt at den "må" være der. Å sette kjølehjørnet på plass øker ikke kompleksiteten ytterligere; den er der allerede. Men aksepterer du at kjøkkenet får 20-30 watt varme også når du sover og er på jobb, da kan du styre unna kompleksiteten.
(Får du regulert golvvarmen din slik at den ikke leverer 20-30 watt til kjøkkenet når du ikke bruker det, men likevel er golvet lunt og behagelig når du kommer tassende barfotet ned for å sette på frokostkaffen?)
Many of the great achievements of the world were accomplished by tired and discouraged men who kept on working...
Hva er kriteriene dine? Økonomiske? Miljømessige? Tilfredsstillelsen ved å vite at du styrer all energi i huset slik du vil? Annet?
Betyr det at de stopper, absolutt og ubetinget, eller at de ikke er garantert å følge spesifikasjonene ved lavere temperatur?
Med golvvarme synes jeg 17 grader er en behagelig lufttemperatur. Jeg er nesten 100% sikker på at når jeg i den kalde årstid har vært ute av huset i noen dager har temperaturen i huset generelt, inkludert kjøkkenet, falt et godt stykke under 16C, uten at jeg kan si hvor mye. Har ikke tenkt over at det skulle ha skjedd noe med kjøleskapet.
Kan du gi noen forståelig forklaring på hvorfor det gir problemer når temperaturen er lav?
Det er mulig å finne problemet beskrevet her på BB og jeg har selv bekjente som har kommet hjem fra juleferie med all mat tint i fryseren. De starter vanligvis opp igjen hvis en tar strømmen av dem, lar de varme seg opp og deretter starter igjen. Det er derfor viktig å få med seg at de starter IKKE opp igjen av seg selv selv om det bare er 3t temperatur under min kravet. For de med ødelagte frysevarer så våknet skapet opp igjen og har fungert OK nå i over 1/2 år.
Fra BB tråder så står det at Elkjøp på Geilo har erfaringer med at Miele skap for klimaklasse som stopper på 10C også fungerer greit på 5C.
Den fysiske forklaringen er nok at kjølemiddelet kondenserer på gale steder i kretsen og at kjøleeffekten forsvinner. Det er en effekt av moderne (mer) miljøvennlige kjølemidler, dvs gamle kjøleskap og frysere tåler normalt mye lavere temperatur utenfor. I tillegg så har kombiskap en mulig feil ved at noen antar at de ved å holde kjøleskapet kaldt nok alltid har fryseren kald nok, ved lave temperaturer så kan også dette feile.
Hørte fra en annen her at det finnes ett fryseskap som er spesifisert for -10C i handelen nå, så vidt jeg vet så er det et Grundig skap på Expert til pris ca 10k.
Vifte, stekeovn, mikro, brødrister, vannkoker, tapping av vann....
Derfor vi ikke ville ha noen slags kaffemaskin, men bruker heller kaffetrakter 1-2 ganger om dagen.
Tekniker med verktøy.......Festool, Makita, Paslode
(gassverktøy med lav vekt), Millvaukee ....og litt til
Kjøpte hus fra 1942 i 2004. Har siden da renovert, revet, pusset opp, tegnet om og bygget på.
Jobber som teknisk tegner i et RIB-firma på Ringerike som tilbyr Tjenestene: Energimerking/prosjektering-byggeledelse/byggteknikk/forvaltning-tegning/taksering/ansvarlig søker.
Har oppussing av eget hus som hobby
Er her på forumet kun som privatperson.
https://byggebolig.no/garasje-anneks-og-smahus/garasje-ombyging-av-hus-fra-1942/msg851318?last=True#msg851318
https://byggebolig.no/tilbygg-pabygg/ombygging-av-hus-fra-1942/msg796479?last=True#msg796479
https://byggebolig.no/garasje-anneks-og-smahus/soppelskur-for-3x140l-og-1x240l-dunke/msg923765?last=True#msg923765
Tekniker med verktøy.......Festool, Makita, Paslode
(gassverktøy med lav vekt), Millvaukee ....og litt til
Jentungen lærte å snakke tidlig. I to-års-alderen var hun på "Kua sier 'Mø'"-nivå. Dessuten skulle også vi foreldre være 'flinke': Hva sier hunden, pappa?
Så satt vi og skravlet ved stuebordet mens mamma arbeidet på kjøkkenet; eltemaskinen bråkte med med brøddeig bak lukket dør. Så stopper jenta midt i praten: "Hva sier klokka, pappa?" - på en måte som gjorde at jeg visste at noe hadde trigget henne, og jeg begynte å lytte. Ingen tikkende klokke på stua. Men mellom hvert tak til eltemaskinen, i et lite sekund før den grov seg ned i deigen igjen, kunne også jeg høre tikk fra den gamle, mekaniske "eggkoker"-klokka vi fortsatt hadde den gang. Den hadde jenta lagt merke til, innimellom støyen fra eltemaskinen, gjennom en lukket dør, mens vi satt og skravlet om noe helt annet... (Jeg måtte naturligvis kontrollsjekke, og mamma hadde startet den mekansiske klokka!)
Det vil neppe overraske mange når jeg forteller at jenta er sterkt synshemmet, og svært avhengig av lydinntrykk. Det interessante er likevel at også jeg kunne høre tikkingen gjennom døra, bare jeg brydde meg om det og lyttet nøye nok. Forskjellen mellom henne og meg er at hun bryr seg om det og lytter nøye, ikke at hun fysiologisk sett har spesielt mye bedre hørsel enn meg.