#21
 9,677     Kysten     0
Byggebob: jeg tror du har helt rett i det du skriver om kvaliteter. Stammene er nok relativt like og mange kommer nok fra samme fabrikk med like spesifikasjoner. Når det gjelder tilbehør er "spesialforretninger" flinkere å vise i utstillingene sine hva de har og de har plass til å skape skikkelig tiltalende utstillinger.

Problemet vårt som forbrukere er å avgjøre hvor slitesterk de forskjellige frontene er. Er vi kreative så kan vi fint sette sammen et fint kjøkken hos de fleste kjøkkenleverandører, det gjelder bare å se mulighetene.

Kanskje vi skulle la diskusjonen gå på det?

Men jeg holder en knapp på Ikea, jeg tror grunnen til at de har en rimelig pris er at de tar et veldig stort volum med relativt få kombinasjoner som gjør at produsenten kan kjøre store serier og det gir seg utslag i en rimelig pris med en god kvalitet. Hvis ikke de hadde hatt god kvalitet så mye som de selger ville det vært mange som klaget.

   #22
 5,112     Troms     0
Jeg er enig med du. Jeg ønsket bare presisere forskjellen på God-bedre-best og at man må sammenlikne på like vilkår. Klart at Ikea leverer et konsept som gjør at de kan selge billigere enn de fleste. Ulempen som mange da opplever er jo muligheten til å få kjøkkenet skreddersydd. Den muligheten er ikke eksisterende ift eksvis andre kjøkkenleverandører. Herunder både benkeplater, fronter, undeliming,planliming osv. I den billigere kategorien er Ikea absolutt noe av det bedre tror jeg ift andre No-name leverandører av kjøkken. Vi ha selv Faktum innredning beregnet for kjøkken på vaskerommet og helt greit så lenge man holder seg til std mål. Det jeg merker meg er at skrogene har veldig grov spon og skrur man noe feil så er det porøst. I Drømmekjøkkenet vårt er det annen type spon som er mer "fin" virker det som og presumtivt "sitter"bedre. Men noe annet hadde jeg ikke ventet heller ift den pris man betaler for Faktum serien innredning.
Så ut fra enkle "analyser" av skrog og materialvalg er absolutt Ikea best i den billige delen av skalaen og du får det du betaler for. Ikea er for meg møbelkjedens svar på matbransjens fastfood og da kan man ikke forvente allverden, men du blir mett...  Wink
Signatur
   #23
 12     Lillehammer     0
Jeg tegnet et kjøkken med HTHs løsning, og i flatpakket variant (som hos IKEA) ble prisen overraskende lav. De bistår også i design, men da om du kjøper ikke-flatpakket versjon.

Ta en liten sjekk - jeg ble jaffal veldig overrasket over prisen. http://www.hth.no/Default.aspx?ID=3841
Signatur
   #24
 331     bøgda, Midt Norge     0
erfaring og meninger om  Norema kvalitet og pris da??
Signatur
   #25
 8     Gullkysten     0
Styr unna Norema. De sliter med reklamasjonstida og det har de gjort lenge. fra lev kjøkken til siste "riktige del" levert så er 6-10 uker normalt for de
   #26
 102     Buskerud     0
Jeg hadde definitivt gått for Sigdal hvis jeg hadde råd. På grunn av prisen, så må jeg nok gå for Ikea.
   #27
 331     bøgda, Midt Norge     0

Styr unna Norema. De sliter med reklamasjonstida og det har de gjort lenge. fra lev kjøkken til siste "riktige del" levert så er 6-10 uker normalt for de

hva med kvalitet på skrog sammenligna med andre.
Signatur

   #28
 570     Askøy-Hordaland     0
Vi kommer til å kjøpe Epoq kjøkken, der fant vi design som vi vil ha, men hovedgrunnen til at vi velger Epoq er prisen. Det er i utgangspunktet billig og har en svigermor som jobber på Elkjøp så vi får 25% rabatt. Her må kjøkkenet tegnes selv og alt blir levert flatpakket fra Sverige såvidt eg har forstått.
På hytten til mine foreldre er det Marbodal kjøkken, de er fornøyd med det og kjøkkenet virket som det av bra kvalitet. Kjøkkenet har bare vært i bruk i et halv år så har ikkje så mye erfaringer med det enda. et var riktignok litt tull med leverandøren. Kjøkkenet ble bestillt flatpakket med takhøye skapmen ble levert sammenskrudd uten takhøye skap. Leverandøren mente at de skulle ha ekstra betalt for dette, som de i utgangspunktet skulle ha nesten 7000kr ekstra for. Det ble endel diskusjon for gamlingen godtok kjøkkenet ikkje varsom bestillt uten at han måtte betale mer. Han tapte jo tross alt litt skapplass.
  (trådstarter)
   #29
 171     0
Har nå vært å tegnet hos KVIK. Hyggelig betjening og upåklagelig service så langt i prosessen. Kjøkken havnet på ca 130000 ink moms. Komplett men uten montering (og har skjønt at det kan være en fordel å få dette med når det gjelder Kvik).

Jeg tror det er litt å ehnte på prisen på hvitevarer.

Men det viktigste i førtste omgang er at man finner et kjøkken man liker. Og når prisen ikke er hinsides er jo det et bra utgangspkt.


   #30
 171     Oslo     0
Ville definitivt ikke handlet hvitevarer hos Kvik igjen - de er veldig veldig dyre. Vanvittig mye å hente på å heller ta seg en tur til elkjøp og forhandle frem en pakkepris på alt man trenger.