3,022
1
0
1-stavs parkett fra Byggmax eller Smartclub?
70
Asker
0
Googler og klør meg i hodet uten resultat. Har lest flere steder på forumet her at Byggmax sin parkett er OK å legge og ser bra ut, men lurer på hvordan den er sammenliknet med Smart Club sin? Skiller 50,-/m2 (SC er dyrest, 350/m2 mot Byggmax med 299/m2). Uansett er det ikke allverdens siden vi i første omgang bare skal legge 12 m2 i sokkeletasjen, men lurer likevel. Smartclubs parkett er fra RBI - i følge dem selv produsert at Barlinek, mens Byggmax annonserer med Barlinekprodukt. Fullt av kvist og ujevne skjøter begge deler, eller er det en av dem som er bedre enn den andre? (Forstår at jeg får bedre parkett om jeg blar opp 600 eller mer pr m2).
Opplys meg? ???
Opplys meg? ???
Har nå kjøpt Byggmax Barlinek enstavs mattlakk eik til gangen nede, og håper det blir fint. De selger "Wooden Floors" til samme pris og i samme hylle og sier det er det samme produktet, men WF hadde synlige feil (kvisthull som var tettet med en mørkebrun masse av noe slag) og masse kvist, mens pakkene merket Barlinek så bra ut (på øverste bordet i alle fall). De informerte dog uoppfordret om at vi burde bytte bord med denne tettemassen hvis de skulle dukke opp i pakken, fordi det var en "produksjonsfeil" (så ikke helt vilkårlig ut etter min mening, mer som villet fiksing av et dårlig produkt). Uansett helt supert at man kan komme tilbake med slike "feilproduserte" bord og få nye.
Oppdaterer når gulvet er lagt (dvs etter ferien). Da vet vi hvordan det var å legge og hvordan det tar seg ut.
Da vet vi også om denne parketten er egnet til stue og kjøkken også, eller om vi må bla opp litt mer når vi skal legge nytt der.