3,886    6    0  

Flislaminat fra Coop OBS Bygg

 174     Stavanger     0
Hei.

Ser Coop Obs bygg har noe flislaminat til 99,-/m2

Er dette noe å satse på som en quickfix til gangen?
Noen som vet hvordan disse er ned riper, og fuktbestandighet?

Gangen vår i det "nye" huset trenger en liten oppgradering, men helst så billig som mulig i første omgang. Blir nok byttet ut i løpet av 1-2 år, derfor billig løsning.
Flislaminat fra Coop OBS Bygg -  - Jonas!

Flislaminat fra Coop OBS Bygg -  - Jonas!
Signatur

   #1
 1,076     1484     0
Hvorfor ikke legge et skikkelig gulvbelegg ?
Neppe dyrere, mye bedre..
Signatur
  (trådstarter)
   #2
 174     Stavanger     0
Det er forsåvidt to grunner til å ikke gjøre det skikkelig med en gang.

Vi har enda ikke bestemt oss for om vi vil ha fliser med varmekabler, eller laminat med varmefolie.

Også er det pengene, da vi fikk en del mindre enn forventet for vår leilighet, så strekker ikke finansene helt til den store oppussinga enda.

Så i lengden er det nok absolutt billigere å gjøre det ordentlig med engang, men pris nå idag er mye lavere med billig løsning.
Signatur
   #3
 1,076     1484     0
Men det er fortsatt ingen god grunn for å velge laminat foran et nytt kvalitetsgulvbelegg...
Signatur
   #4
 3,412     Akershus     0
Laminat er noe av det mer robuste mot slag og riper. En svakhet som er relevant spesielt ved en inngang er at noen typer laminat vil svelle opp hvis det kommer fuktighet i skjøtene. Lar man være å fjerne vanndammer eller snøklumper vil det gå dårlig. Om laminatet har impregnerte eller voksede skjøter tåler det litt mer fuktighet.

12V varmefolie som man kan legge selv under laminatet koster ikke allverden. Megaflis selger et sett til 2 000 kr, nok til 5 kvadratmeter. Hvis du har en stikkontakt i rommet trenger du ikke elektriker.
http://megaflis.no/veria-varmematte-100w-5m2.html

Signatur
  (trådstarter)
   #5
 174     Stavanger     0
Men det er fortsatt ingen god grunn for å velge laminat foran et nytt kvalitetsgulvbelegg...


Hvis du mener heltre eller parkett som kvalitetsgulvbelegg, så kan jeg informere om at vi har en stor Golden retriever, som nok kommer til å ripe det opp ganske så fort. Ifølge andre jeg kjenner med stor hund, så har det også blitt riper i de dyrere variantene som skal tåle mye mer, og er dermed ikke noe jeg tar sjansen på.
Signatur
   #6
 243     0
Jeg la et liknende golv fra Berry Alloc's Commercial-serie. Dyrere (ca 350,- m2), men ser meget bra ut og fungerer bra mot riper og vann. Dersom gangen ikke er så mange kvadratene snakker man ikke om store summer. Berry Alloc har en del varianter som ikke skriker "flislaminat" når man ser dem, da veldig mange tror vi har lagt faktiske fliser når de først kommer inn.