5,065    6    0  

Hvilket produkt til å støpe gulv i vaskerom/inngang?

 336     0
Hei,jeg skal støpe ett gulv i ett vaskerom som også brukes som inngang i kjeller.Rommet er 1,27m X 3,48m altså 4,4m2. Det skal legges en Nexans tkxp 530/10 varmekabel der som er 0,7mm tykk. Orginalt gulv har fall mot sluk,men det skal rettes opp så jeg får ett rett gulv til 30X60cm fliser. Det har aldri i mine over 40 år jeg har bodd her lekket vann fra vaskemaskin.. eneste fuktigheten har kommet fra snø fra sko ved inngangsdør. Dessuten har jeg såpass høyde på dørterskel at om det blir lekasje så renner det ned i sluket før det renner inn i resten av huset. Jeg har 4cm å gå på og flis tar 1cm og vil ha igjen 1cm etter at gulv og flis er lagt,altså har jeg 2 cm til rådighet for støp?

Hvilket av HEYDI sine produkter ville dere anbefalt..tenker da på å bruke en slags flytstøp?

  (trådstarter)
   #2
 336     0
Er i kjeller med betong gulv... Fikk foressten mail fra Heydi i sted om at jeg kunne bruke " Heydi Rett på gulvet Rapid" siden det ikke blir noe vannsøl utenom hvis det blir lekasje på vaskemaskin. Skal forøvrig imprignere flise fugene. Eller måtte jeg ha brukt "Heydi Flytstøp Fin" som har lav byggehøyde og tåler vann.
  (trådstarter)
   #4
 336     0
På Heydi sine sider står at brukstiden er den samme på Normal og Rapid altså 30min...eneste forskjellen er hvor lang tid det tar før man kan legge gulvbelegg/fliser. Har du annen erfaringer tas de imot med takk. Smile
   #6
 26     Norge     0
Hei
Mapei leverer ett produkt som heter Conplan Eco VR som er en flytsparklet beregnet for våtrom.
Legges i tykkelse 5-40 mm med brukstid på 30 min og er gangbar etter 2-3 timer.

Da flytsparkelen er beregnet for våtrom må man jobbe litt med den. Dvs "mate" den litt med tannsparkel. Du kan lett ta ut litt vann av den og bygge fall om du ønsker dette.
Mvh
Robert SKjelbred
Resconsult AS
Signatur