20,561
23
1
hvitt gulv
34
Karmøy
0
Ser ofte at det er helt hvite gulv på bilder som er blitt brukt i interiørblader..
Noen som vett hvilken type gulv dette kan være? Ser ofte ut så at gulvene skinner litt..
Noen som har anbefalinger ang hvite gulv? og hvilke hvite gulv finnes på markede?
Noen som ser hvilke gulv dette er? googla hvite gulv og fikk opp blant annet disse..
Noen som vett hvilken type gulv dette kan være? Ser ofte ut så at gulvene skinner litt..
Noen som har anbefalinger ang hvite gulv? og hvilke hvite gulv finnes på markede?
Noen som ser hvilke gulv dette er? googla hvite gulv og fikk opp blant annet disse..
Sikkert veldig praktisk med hvte gulv ::)
;D
Veldig veldig fint synes jeg! Jeg er derimot ikke SÅ glad i vaskefilla at jeg begir meg ut på det i vårt hus. Hvite fliser på badet får holde ;)
Men tror nok det er malt tregulv ja. Oxan el.
Stilig, men hvitt epoxygulv er ikke i kategorien praktisk som påpekt.
Flowcrete er en leverandør:
http://www.flowcrete.com/OurProducts/Commercial_Flooring_Systems.aspx
Er ikke så dyrt som man skulle tro. Krever perfekt underlag - betong/avrettingsmasse.
Syns du det er sprøtt å ha det i stua, hvorfor?
Er det bare epoxy gulv som gir det hvitehøyglans utsende?
Fant et bilde inne på den siden du linket meg til å må jo si at det va kjempe fint.
Noko heilt anna enn epoxy, men veldig, veldig fint, og kanskje litt lettare å akseptere for dei fleste, dette golvet, dvs Tarkett Viva Ask Design, 2-stav .
Det blir på ingen måte så glossy som epoxy da. Syns epoxy er fint, men eg hadde ikkje turt å legge det i ei stove. Trur eg ville hatt behov for å skifte det ut etter nokre år. Har forresten høyrt at det blir farlig glatt når det er vått, og derfor ikkje utan vidare lurt å ha på våtrom.
Har sett på en del parkettprøver, og lurer virkelig på hva man gjør når furene og ugjevnhetene i dette etterhvert samler gråfarge og skitt, ? Ved mopping og vask er det vel ikke til å unngå at noe grått vann avleires nede i sprekker og furer ?
Vi tåler vel at det ikke er like sterilt i stua som på operasjons-stua.
Er du klar over hva som ligger i porer i huden, hvor mye bakterier og skit du har i munnen? Æsj Ikke rart et menneskebitt kalles ... Mortis. Det er så fult av bakterier at det dreper deg av infeksjonen.
Jeg har forhørt meg med en gulvspesialist om det med epoxygulv og han anbefalte det absolutt ikke. Kommentaren hans var at "jeg kan godt legge det, men du får ta jobben med barkespaden når det begynner løsne om 8-10 år"
Da mistet jeg litt lysten, pluss at om sola skinner inn på det så gulner det veldig og jeg har sett epoxygulv gulne selv i rom uten sollys.
Men hvite blanke gluv er litt coole da. Virkelig.
Poenget med mopping er jo at du IKKE vasker med grått vann. Du skal ikke skylle moppen i vannet, du bytter til en ren mopp istedenfor
Så om jeg vil ha hvitt gulv til kjøkkenet så er det disse alternativene jeg har:
-male tregulv hvitt
-epoxy
-høyglans fliser
Noen som har andre ideer til meg? :)
Og viktigst av alt fuktsperre. Er en del som ønsker å legge epoxy i feks gamle kjellere og garasjer, men er det fare for fuktopptak så må man ikke finne på å legge epoxy. Epoxyen er så tett at da kommer det til å løsne på sikt.