58    5    1  

Lange skruer

 394     Noruega     0
Hei

Pusser opp i leiligheten til guttungen. Skal feste er aluminiumslist møt verandadør og vil skru denne fast i gulvet under. Skruene jeg har er 32mm lange, men blir for korte. Jeg sliter veldig med å finne noen som passer, både med tanke på størrelse på skruehodet og lengde.

Er det noen som har gode forslag?

Lange skruer - 1000009286.jpg - UWSCSI

   #1
 167     0
Hvis du ikke bare kan kjøpe lengre skruer, vil lim funke (tec7 eller obs sin variant, husker ikke hva den heter). Legg noe med litt vekt på over første timene/døgnet, hvis du har noe liggende.

Får ikke særlig gjennomgå en slik list, så en liten klatt her og der under bør holde. I verste fall limer man ekstra i etterkant hvis man har klart å sparke listen løs.
   #2
 15,669     0
Men da vil en låse gulvet under mot kanten så den løsningen er ikke så heldig. Hadde det vært litt profil på list kunne den vært limt slik mot terskel.
  (trådstarter)
   #4
 394     Noruega     0
Men da vil en låse gulvet under mot kanten så den løsningen er ikke så heldig. Hadde det vært litt profil på list kunne den vært limt slik mot terskel.

Skruene går klar av laminatgulvet under, men jeg vil presse gulvet ned med denne listen, derav behov for l engre skruer...
   #5
 15,669     0
Ja da vil gulvet kunne bevege seg litt så nettopp derfor jeg ikke likte lime løsningen. Har tatt opp fuge et sted hvor de fuget inn mot en kant og da la gulvet seg nedpå med en gang.