4,273    3    0  

Nytt gulv i gang/entre - Tips til utførelse.

 62     0
Hei,

Ønsker å pusse opp gangen med nytt gulv. Fra før er det lagt fliser (som er blitt veldig stygt) rett på sponplater. Jeg ønsker ikke nye fliser og har begrenset mulighet for hvor mye en ny løsning kan bygge, men ønsker litt gulvvarme.

Først må flisene fjernes og gulvet slipes/avrettes. Etter flisene er borte står jeg igjen med gulvspon med masse steinhardt flis lim.

Pkt 1. Hvordan får jeg fjernet rester av flislim enklest? Slipe det ned med slipemaskin eller avrette med flytesparkel/avrettingsmasse??

Pkt 2. Gulvvarme som ikke bygger. Her ser jeg for meg varmefolie. Ser det finnes mange varianter. Er det noen man burde styre unna, eller sagt på en annen måte - Hva er bra?

Pkt 3. Selve gulvet (som ikke blir flis). Med varmefolie er det vel kun et valg som gjelder(?). Kvalitetslaminat som tåler en del. Ser alloc har en 'commercial stone' serie som ser veldig bra ut. (Pergo har kanskje noe av det samme). Forsegling i skjøtene med Auquastop (el. tilsvarende) burde gi et gulv som tåler fukt veldig bra.

Har også sett Gerflor anbefalt til gang (www.gerflor.no). Vinylbelegg - regner med varmefolie da utgår, eller ??

Kan vinylbelegg legges rett oppå f.eks flytesparkel/avrettingsmasse??

Ble endel spørsmål, håper på gode svar.

  (trådstarter)
   #1
 62     0
Dytt..
Ingen kommentarer?

En annet moment er at elektrikeren min sier disse varmemattene blir dyrere løsning enn tradisjonelle varmekabler og støp.
   #2
 917     Østfold     0
I fjor la jeg varmefolie med alloc commercial laminat over. Jeg er fornøyd med det. Varmefolien bør suppleres med enda en oppvarmningskilde i gangen.

At varmefolie blir dyrere enn tradisjonelle varmekabler hørtes rart ut. For 8-9 kvm i min gang betalte jeg i underkant av 10 tusen for arbeid og materiell (inkl ny kurs som betjener folien).
   #3
 62     0
"Vinylbelegg - regner med varmefolie da utgår, eller ??"

Har en pakke folie liggende i kjelleren i påvente av plass å bruke den, nå er det lenge siden jeg har sett på den, men mener å huske at den kunne brukes under belegg om en la 6mm hdf over. Skal jo være beskyttet mot høye hæler og annet som kan tråkke gjennom da skulle jeg tro...