606    2    0  

Parkett, deler av gulvet vinyl

 2     0
Hei dere!
Da er jeg for første gang i mitt liv i gang med å pusse opp Smile
Det meste går greit men har et spørsmål:
Driver med et rom på 8kvm hvor det i dag ligger vinyl som er hard og godt limt så hadde tenkt å legge parkett rett oppå. Da jeg tok ut et gammelt skap var det jo ikke vinyl der.
Så spørsmålet er, må jeg da rive opp resten av vinylen eller kan jeg gjøre noe lurt for å slippe?

Råd mottas med takk Smile

   #1
 5,337     Tromsø     0
Skal skapet på plass igjen, så kan du jo legge parkett rundt det, og liste langs sokkelen til skapet.

Hvis skapet ikke skal på plass igjen, så kan du fylle i hullet i vinylen med et stykke vinyl i samme tykkelse, eller parkettunderlag i samme tykkelse, eller x antall lag ullpapp, ja tilogmed gamle aviser brukes for å jevne ut gulv når man legger parkett.

Men skal du gjøre det skikkelig skikkelig, så fjerner du alt til du kommer til gulvbord eller sponplater, avretter med flytende avrettingsmasse hvis nødvendig, legger trinnlyddempende parkettunderlag etc.
Signatur
  (trådstarter)
   #2
 2     0
Tusen takk for svar! Eksisterende vinyl er så rett og fint at jeg denne gangen prøver med noe underlag tror jeg.

Takk igjen:)