14    1    0  

Akvarit i baderom fra 60-tallet. Noen som kjenner til dette?

 11     0
Huset vårt var ferdigbygd rundt 1967 og i byggesaken ligger det et notat fra hvor det står: "1 lag Akvarit lagt på gulv i bad. Det må varsles for ny kontroll når gulvet er armert og før støpning tillates."

Er det noen som vet hva Akvarit er for noe og om det er noe som må tas hensyn til ved eventuell renovering av badet? Google var ikke til noen hjelp, så det er åpenbart ikke et produkt som finnes i bruk nå lenger. (Ordet kan alternativt være Akvasit, Akvarif eller Akvasif, men Akvarit virker mest sannsynlig når jeg sammenligner med håndskriften i resten av notatet.)

   #1
 25,697     Akershus     0
Jeg vil gjette på at dette er en underliggende membran i myk seig tjærepapp. Slik ble i alle fall brukt i ca 1978 mellom støp og underliggende tregulv. Bare å rive ut om du skal renovere.
Signatur