69    5    1  

Erfaringer søkes: Robotklipper til bratt terreng og hundehage.

 2     0
Hei folkens, trenger litt innspill her.

Jeg har brukt en vanlig skyveklipper i mange år nå fordi hagen min har et ganske bratt parti på baksiden (sikkert rundt 35-40%). Hver sommer er det den samme historien: jeg er helt utslitt, og gresset vokser raskere enn jeg klarer å holde følge.

Jeg har vurdert robotklipper, men naboen bruker jo halve tiden sin på å fikse kantledningen som hunden hans stadig graver opp. I tillegg har jeg hørt at de vanlige robotene sliter med kantene i bratt terreng.

Finnes det noe der ute som faktisk funker i skråninger uten at jeg må bruke hele lørdagen på å grave ned kabler? Eller er det bare å fortsette med manuelt arbeid? Tar imot alle tips med takk!
Husk dette under oppussing: Lagre kvitteringer, bilder og avtaler i Boligmappa. Logg inn her

   #2
 2     1
Jeg skjønner akkurat hva du mener. Jeg var i nøyaktig samme båt i fjor – hatet tanken på å grave opp hele plenen for å legge kabler, bare for at de skulle ryke senere.

Jeg endte opp med å gå for en Segway Navimow (i-serien eller H-serien, spørs hvor stor plen du har), og ærlig talt, det har vært en helt ny hverdag. Den bruker GPS/RTK-teknologi, så du slipper helt unna den kantledningen. Selve oppsettet tok meg kanskje 20 minutter med appen på mobilen.

Det viktigste for din del: Den takler bakker utrolig bra. Den er mye stødigere enn de gamle robotklipperne jeg har sett, og den klipper i system (rette linjer) i stedet for å bare surre rundt på måfå. Definitivt verdt å sjekke ut hvis du vil ha helgene tilbake! Lykke til.

Sjekk ut Navimow i2 LiDAR Pro, du kan kjøpe den via denne lenken: https://shorturl.at/B7lMw
Siste redigering: Thursday, April 16, 2026 6:53:07 AM av Sophia0_0
   #4
 16,056     0
Mulig disse har nok kaster / rader på hjul til at det går bra men ellers har en generelt betydelig problemer med bratte bakker og robot klipper. Så en må få garanti for at den klarer dette. Det går nok litt bedre hvis bakken ikke er helt inn til grenselinjen. De har tendens til å komme utenfor hvis bakken går helt inn til grense.
   #5
 39,489     Lillestrøm kommune     0
Jordsmonn og gresskvalitet har mye å si er det mye leire i jorden så blir det fort mye glattere spesielt hvis plenen ikke er 100% jevn

Så andres erfaringer kan ha litt å si men ikke alt

Så er det mulig en får overraskelser som jeg fikk at ladestasjonen må/bør stå lavt i terrenget og klippene bør ikke ha motbakke på vei tilbake dit