#101
 1,118     Oslo / Østfold     0

Det er tydeligvis ikke så mye mygg der du bor  ::)


Joda, her er mygg. Men de tar fuglene. Værre er det med knotten og Tuneflua. Elglus kan jeg også fremby. Har storskogen innpå huset på tre sider. Nede i bukta, på den andre siden av jordet der båten ligger, er det flust med siv og myrgras. Her har jeg flekkfluer. Bondens hester samler brems. Jo, jeg har insekter nok. Men lar andre ta for seg. Er en fornøyelse å se fuglene komme med nebbet fullt til sultne unger.

   #102
 3,258     Akershus     0

Det tenkte jeg også på, Akeleie. Selv om insektene kan være plagsomme så er de en viktig del av økosystemet. I Kina fikk Mao innført en krig mot insektene en gang, og da døde fuglene nesten ut.


Det var motsatt. Fuglene spiste opp avlingene deres så de satt i gang en gigantisk kampanje hvor de fløy rundt og bråkte infernalsk over hele Kina. Fuglene døde av utmattelse og falt til bakken, de kjørte bort lastebillass etter lass med død fugl.

Året etter spiste innsekt opp mer av avlingene en hva fuglene noen sinne hadde gjort...
Signatur
   #103
 10,486     Akershus     0
Jeg har ingen problemer med et myggstikk i ny og ne, men syns det blir for dumt om man ikke skal kunne bruke egen uteplass pga innsekter. Hjemme har jeg heldigvis ikke dette problemet, men på hytta er det ikke til å være ute når knott og mygg herjer som verst. Jeg har et håp om at skeetervaccen skal hjelpe på. Dumt med eu hytte det man bare kan være innendørs.
Signatur
   #104
 2     0

Året etter spiste innsekt opp mer av avlingene en hva fuglene noen sinne hadde gjort...


Å, var det sånn det var? Noe med fugler og insekter var det i alle fall! Poenget er jo det samme: du skal ikke tulle for mye med naturen, for moder jord tar nemlig igjen! ;)

Hva med dette bie-koloni-kollaps-syndromet som herjer? Tar drapsmaskinen livet av bier også? Det tror jeg nok at den gjør. Da er det ikke sikkert at naboen på bondegården er så glad for at biene i området blir utryddet. Det kan også bli litt trist i din egen hage etterhvert.
   #105
 3,387     0
Om kveldene er det masse flaggermus som flyr frem og tilbake foran huset og samler insekter. Merkelig nok er det masser av flaggermus her, koselig å se dem i halvmørket synes jeg.
Samtidig som jeg vet de er storforbrukere av insekter. ;D
   #107
 37     Lillestrøm     0
nei, den fanger ikke større insekter en mygg, en og annen møll kanskje

   #108
 1,062     Lindesnes     0

Hva med dette bie-koloni-kollaps-syndromet som herjer? Tar drapsmaskinen livet av bier også? Det tror jeg nok at den gjør. Da er det ikke sikkert at naboen på bondegården er så glad for at biene i området blir utryddet. Det kan også bli litt trist i din egen hage etterhvert.


Stemmer som hunhenne sier.
Disse maskinene tar ikke annet enn mygg, knott og en og annen møll.
noen modeller har en nettingpose og noen har ett klisterpapir, så det er lett å se hva som er gått i fella og jeg har til dags dato ikke sett en eneste bie, humle eller annet en det som er beskrevet over.
Signatur
   #109
 817     Haugesund     0
Myggmaskinen var på nyhetene i kveld på NrK 1 .
Her er det en video : http://www.nrk.no/nyheter/distrikt/hedmark_og_oppland/1.7702266

Var ofte i Nord-Trøndelag på ferie før og da var det ofte surt å måtte trekke innendørs på stille og varme sommerkvelder og lukke alle vinduer og dører og så klapse ihjel alle myggene inne for til slutt å få fred.

På de topphengslede soveromsvinduene som alltid var åpne, ble det skrudd på rammer med myggnetting når myggsesongen begynte.
   #110
 4,110     Akershus (Follo)     0

Om kveldene er det masse flaggermus som flyr frem og tilbake foran huset og samler insekter. Merkelig nok er det masser av flaggermus her, koselig å se dem i halvmørket synes jeg.
Samtidig som jeg vet de er storforbrukere av insekter. ;D

Det har jeg på hytta også. De flyr under markisen og melom hodene på oss!
Og jeg ønsker dem også velkommen både fordi de spiser insekter og er ganske artige å observere. De får meg til å tenke på Red Baron von Richthofen.
Kan man kanskje starte en oppdrettsfarm av slik Vagina Mobile?
De som er der klarer ikke helt å gafle i seg all myggen.

Ellers hørte jeg på radioen i kveld om noen som hadde fanget titusener av mygg med en slik maskin. Men de måtte likevel trekke innendørs i ly for myggen.  :P
Signatur