54    2    0  

ringmur til hagestue

 9     0
Hei
Vi planlegger en hagestue, 24m2, ca. 6x4m, og så holder vi på på å vurdere hva som vil være mest hensiktsmessig mtp. fundamentet.

Vil en ringmur bygget med denne type blokk være nok? 

 https://www.obsbygg.no/hage-og-utemiljo/heller-og-belegningssteiner/stottemur/2676746?v=ObsBygg-7071909000067&gad_source=1&gad_campaignid=317249316&gclid=CjwKCAjwuIbBBhBvEiwAsNypvQCEsbxhEXPPyIA0TjvwIqfWYCmk6loLHBEdQ1EcZDKIci8qqyjjmxoC5cQQAvD_BwE

Planen er da å støpe muren selv ved bruk av sånne blokker + innv. armering. 
Muren vil stå på grus og godt drenert tomt, og gravet ned f.eks. 5-10cm, men vil det holde med kun en etasje (altså 20cm høy mur) , eller bør man støpe 2 etasjer?

Takker for svar
Hilsen
Quique

   #1
 8     0
Hei, jeg er murer og den blokken du viser er bra, men det går masse betong i hullene og egentlig unødvendig sterk og dyr for hagestue. Dere må tenke på hvilket gulv dere skal ha, støp? Bjelker ? Jeg ville brukt Lecablokk og en leca såleblokk. Sjekk Weber.no. Husk isolasjon mot frost.
   #2
 38,322     Lillestrøm kommune     0
Forskalinsblokk gir kraftig kuldebro hvis det er over bakken også