119    2    0  

Styrofoam plater i hagen nær støttemur

 2     0
Jeg skulle sette ut en bærbusk ca. en meter unna naboens støttemur. Da jeg satte spaden i jorda oppdaget jeg det jeg tror er styrofoam-plater ca. 10-15 cm ned i jorda.

Jeg antar at naboens arbeidere har lagt ut dette da de satt opp støttemuren, og at funksjonen er isolering/telesikring. Vi var bortreist da arbeidene foregikk. Er det nødvendig at platene strekker seg så langt unna støttemuren?

Jeg hadde planer om å sette ut flere planter i dette området da det er lunt og solrikt. Men 10-15 cm dyp jord blir jo litt lite. Kan jeg ta bort deler av platene?


   #1
 38,344     Lillestrøm kommune     0
Markisolasjon kan være viktig, ja opp til 1.2m utenfor

Er det felles tomt ?
  (trådstarter)
   #2
 2     0
Markisolasjon kan være viktig, ja opp til 1.2m utenfor

Er det felles tomt ?

Nei, det er ikke felles tomt. Litt lenger bort, hvor støttemuren er høyere så går ikke platene så langt ut. Alternativt så ligger de mye dypere. I det området har jeg plantet tidligere og ikke støtt på slike plater.