46    3    2  

Ujevn terassevask (vil olje jevne det ut?)

 2     0
Hei! 

Har nylig fjernet terassebeis med trebitt terassebeisfjerner. Siste partiet jeg fjernet brukte jeg høytrykkspyler da jeg oppdaget at det var mye mer effektivt…Dette området ble mye lysere. Ser jo i ettertid at det ikke var lurt pga fargeforskjell på terassebordene..

Vi skal olje terassen med MøreTyri i fargen Beige. Vil fargeforskjellen da utjevne seg eller burde jeg gå over hele terassen en gang til?  
Ujevn terassevask (vil olje jevne det ut?) - IMG_0207.jpeg - Martheb17

   #1
 5,250     Sørlandet     1
Er grunner til at man ikke skal bruke htspyler. Du får mye bustreis og må nok slipe lett over.

Selv hadde jeg nok gjort hele terrassen med ht spyler når man allilevel har tatt ett felt med det også heller slipt over hele etterpå. Forbeholdt at du ikke har vært kjempehard med den.

Jeg tror det vil bli fargeforskjell om du ikke gir terrassen lik behandling over hele
   #2
 38,287     Lillestrøm kommune     1
Er enig her, forskjeller i underlag er ofte veldig avslørende men har TS virkelig flist opp overflaten er det jo spørsmål om det er lurt å fortsette eller om det er den skadete delen som en bør fokusere på

Siden den må slipes så ville jeg gjort det over det hele

Ellers er behandle bordene likt og samtidig i hele lengden fortsatt en gyldig regel det er godt mulig at skille vil synes til evig tid som et minne om når en ikke gjorde det slik