21,531    43    1  

Gustavsberg / Villeroy & Boch på Bygge Bolig

 49     0
Heisann! Jeg heter Anita Meian og representerer Villeroy & Boch Norge AS her på forumet. Internt kalles jeg bare Meian og jobber i hovedsak med salg og marked  :)
Vi er en leverandør til vvs bransjen og eies av Villeroy & Boch konsernet i Tyskland. Vi selger baderomsutstyr til grossist fra både Gustavsberg og Villeroy & Boch. Vi kaller oss en totalleverandør, fordi vi kan skaffe alt synlig utstyr til badet. Og med begge våre merkevarer kan vi nå omtrent alle stilarter og design du måtte ønske deg.

Grossisten selger våre produkter til rørleggeren eller baderomsbutikken, og det er her forbrukeren ofte henvender seg når de har spørsmål. Ved å være tilstede her på forumet, håper vi også å kunne bidra til at både fagfolk og forbrukere får hjelp så raskt som mulig.

Med meg her på forumet har jeg kollega Marius Henriksen. Marius er rørlegger og svarer mer enn gjerne på tekniske spørsmål.

Gustavsberg har levert sanitærutstyr til det norske marked i flere tiår, og har vært spesielt opptatt av miljøvennlighet og energibesparende teknologi. Vi hjelper deg mer enn gjerne med utstyr til det miljøsmarte baderom  -  her er det faktisk en del penger å spare Wink Vi leverer nordisk design og kvalitet, som er både klassisk og tidløst!

Villeroy & Boch har et enormt utvalg av utstyr til baderommet, og her kan du virkelig drømme deg bort  Grin Ønsker du deg noe som ingen andre har, så er mulighetene store! Her er det viktig å ha god tid i planleggingsfasen, slik at alle viktige løsninger og detaljer ivaretar deg og din livssituasjon – og at badet får gjenspeilet din identitet. Mange lekre design, høy kvalitet og enorme muligheter!
Villeroy & Boch produserer også fliser, kjøkkenvasker og husholdningsporselen.

Våre produktgrupper:
• Kraner og dusjsett
• Toaletter og servanter i porselen
• Innbyggingssisterer
• Dusjhjørner og dusjkabinett
• Baderomsmøbler
• Badekar og massasjekar
• Kjøkkenvasker i porselen
• Tilbehør

Vi gleder oss til å høre fra deg!
Gustavsberg / Villeroy & Boch på Bygge Bolig - Artic.Black.Washbasin.jpg - Villeroy & Boch / Gustavsberg
Signatur
Husk dette under oppussing: Lagre kvitteringer, bilder og avtaler i Boligmappa. Logg inn her

   #1
 6,706     Akershus     0
Velkommen! Vi hadde vegghengt klosett fra Villeroy & Boch i forrige bolig - så da var det samme porselensleverandør både i kjøkkenskapet og på badet 8)

Spøk til side! Vi bygger nytt bad nå. Ser etter et kompakt, gulvstående klosett med S-lås. Så lite som praktisk mulig uten at man går ned på barnestørrelse Smile Har dere noe å anbefale?
  (trådstarter)
   #2
 49     0
Takk skal du ha  :)
Da vil jeg anbefale Gustavsbergs Nautic 5500, som er en gulvstående wc med skjult s-lås. Den kan du få med enkeltspyling 6 ltr, eller dobbeltspyling 3 og 6 ltr. Vi har fått gode tilbakemeldinger på denne både fra rørlegger og forbruker  Smile Den er ganske kompakt, vil jeg si.
Gustavsberg / Villeroy & Boch på Bygge Bolig - WC5500.1.jpg - Villeroy & Boch / Gustavsberg
Gustavsberg / Villeroy & Boch på Bygge Bolig - 5500_måltegning.jpg - Villeroy & Boch / Gustavsberg
Signatur
   #3
 6,706     Akershus     0
Flott - takk! Den var stilren og kompakt, ja. Absolutt noe å vurdere.

75-målet - er det minimum avstand til vegg?

   #5
 6,706     Akershus     0
Takker igjen!

Får måle litt. Rørleggeren har allerede plassert avløpsrøret så nærme veggen han kunne (det vil si, det gikk en bjelke i gulvet som gjorde det nødvendig å plassere det så nærme). Det varierer kanskje også litt fra modell til modell når det gjelder hva slags klosett som passer.

Kan jo også bruke en eksentrisk stuss for å vinne litt plass.

  (trådstarter)
   #6
 49     0
Moro å kunne hjelpe  :)
Eksenterstuss kan nok være en god løsning, da har du enda 15 mm å gå på. Jeg tror ikke det er så store variasjoner ute å går mellom de ulike wc-modellene.
Lykke til videre  Grin
Signatur
   #7
 6,706     Akershus     0
Utseende- og rengjøringsmessig hadde skjult S-lås absolutt vært å foretrekke, så satser på at det er plass til det. Slik jeg har forstått det er kombinasjonen skjult S-lås og eksentrisk stuss helt kurant ( man kunne jo tenke seg at det ikke var plass til en eksentrisk stuss inni "skjulingen".

   #8
 6,706     Akershus     0
Jeg har målt. Det er 5.5 cm. fra vegg til avløpsrør (kant, ikke senter). Dette skal vi få til Smile Ser på måltegninger fra andre produsenter at minimumsavstanden fra ferdig vegg til senter av avløpsrør oppgis til 100 mm.

Dersom det er behov kan man vel også vinne litt ved å bruke en 90-graders bend på avløpet og sette inn et klosett med P-lås? Ser blant annet at Gustavsberg Nautic 5510 med skjult P-lås har en minimumsavstand til vegg på 45 mm. Denne ser ut til å være like kompakt som 5500.
  (trådstarter)
   #9
 49     0
Da har du jo god plass, rundt avløpet i hvert fall Smile Men jeg synes det blir penest med skjult s-lås, ikke p-lås.

Jeg vet at mange benytter kombinasjonen p-lås og Variobend hvis avløpet i gulv kommer veldig langt fra vegg. Jeg har sett eksempler som ligger over 20 cm fra vegg senter avløp, og da anbefaler vi en wc som heter Gustavsberg Artic med p-lås i kombinasjon med variobend. Da kommer sisternen helt inntil veggen :)
Signatur
   #10
 6,706     Akershus     0
Nå føler jeg meg litt dum her Smile Avstanden er 5,5 cm, Nautic 5500 med skjult S-lås krever 7,5 cm. avstand til vegg. Om jeg bruker en eksenterstuss som gir meg 15 mm. ekstra å gå på vil jeg mangle 0,5.

Er det god plass? Smile
   #12
 6,706     Akershus     0
Vi snakker kanskje litt forbi hverandre, ja :)

Det er 5,5 cm. til kanten av avløpsrøret. Ettersom røret er 110 mm, er det 11 cm. fra vegg til senter på avløpsrøret. Så, ja, mer enn 2 centimeter fra kant til senter Smile Har tegnet en enkel skisse.

Jeg trodde poenget var at klosettet måtte ha mimum 7,5 cm. klaring mellom avløpsrøret og veggen for å få plass. Og at det derfor ville bli litt snaut med 5,5 selv med en eksenterstuss.

Gustavsberg / Villeroy & Boch på Bygge Bolig - skisse.png - cheffen
   #13
 911     Hordaland     0
Dere leser tegningen feil.
Den viser at det er 75 mm fra bakerste kant på toalettet til senter av avløpsrøret.
Det står ingen steder noen avstandskrav til vegg bak.
  (trådstarter)
   #14
 49     0
Ja, vi har snakket forbi hverandre  Smile Der du spør om 75 er minimumavstand, så svarer jeg ja uten å tillegge mer opplysninger - men her burde jeg ha føyd til "fra senter til vegg".
Godt det ble oppklart  Grin
Signatur
   #17
 6,706     Akershus     0
Dessuten bør jeg lære meg å lese tegninger! Når man bare ser litt ordentlig på det skjønner man ganske raskt at det ikke står noe som helst om avstand til vegg der..
   #19
 5,337     Tromsø     0

Vi er en leverandør til vvs bransjen og eies av Villeroy & Boch konsernet i Tyskland. Vi selger baderomsutstyr til grossist fra både Gustavsberg og Villeroy & Boch.


Velkommen.

Kan vi tolke dette som at V&B eier Gustavsberg eller disse to er fusjonert nå, eller er det spesielt for Norge at V&B er grossist for Gustavsberg?
Signatur
  (trådstarter)
   #20
 49     0
Takk skal du ha  Smile
Ja, det er Villeroy & Boch som har kjøpt opp Gustavsberg fabrikken i Sverige, og begge er produsenter av baderomsutstyr. Vi i Villeroy & Boch Norge AS er et salgskontor med et lite reservedelslager, som selger varer fra begge merkevarene til grossist  Smile
Signatur
   #22
 827     Kongsberg     0
Hei,
Vi bor i ett ganske nytt hus med V&B subway toalett. I går sprakk plutselig toalettsetet når jeg satt på det mens ungene badet (jeg veier 75 kg). Jeg har ingen anelse om hvor det er kjøpt så jeg vet ikke hvor jeg skal henvende meg. Hvordan er det med garanti på disse setene?
Signatur
  (trådstarter)
   #23
 49     0
Uff, det var ikke bra  Sad Håper ikke du skadet deg.

Dette kan skje ved at setet kommer i spenn ved montering, eller at porselenet/veggskåla er skjev. Det skal ikke mange kiloene til for at den da kan sprekke når den har stått i spenn en stund.

Vi skal selvfølgelig hjelpe deg med nytt sete. Ta kontakt med rørlegger som var ansvarlig for badet deres, og be om reklamasjon av setet. Han vil ta dette opp med grossist som igjen kontakter oss  Smile Vi må gjøre det den riktige veien Smile
Signatur
   #26
 6,706     Akershus     0
Hei Meian!

Har du en anbefaling på en frittstående servant?

Litt info: skal plasseres på 60 cm. bredt servantskap (som vi ikke har valgt enda). Badet er panelt på vegger og i tak, belistet med profilert hulkil i taket. Ikke et utpreget moderne uttrykk på badet, med andre ord. De fleste servanter kommer vel i hvit porselen, så der er det vel begrenset med valgmuligheter. Uansett, veggene er malt med fargen Morgendis, en helt lysegrå farge.

Legge også ved et bilde av gulvflisen vi har valgt.
Gustavsberg / Villeroy & Boch på Bygge Bolig - gulvflis.png - cheffen
  (trådstarter)
   #27
 49     0
Hei  :)

Åhh, så lekre fliser! Og Morgendis kjenner jeg også godt til - den har vi benyttet i vårt showrom  :)

I Villeroy & Boch sortimentet har vi mange lekre alternative frittstående servanter.
Ta gjerne en titt på hjemmesiden vår:

http://www.villeroy-boch.se/products/bathroom-and-wellness/products/sinks/surface-mounted-washbasins.html

Legger også ved et miljøbilde som viser en firkantet Loop & Friends servant. Denne finnes også i rund, oval eller rektangulær form.

Alternative blandebatteriløsninger er enten slik som bildet viser, eller en høy kranmodell på benk.


Gustavsberg / Villeroy & Boch på Bygge Bolig - LOOP_GB_M1_1213.jpg - Villeroy & Boch / Gustavsberg
Signatur
   #28
 6,706     Akershus     0
Hyggelig at du likte flisene :)

Har tittet litt på nettsidene deres, men kan ikke se at det oppgis noen høydemål på servantene. Hvor mye "bygger" de opp fra servantskapet?
  (trådstarter)
   #29
 49     0
Når du trykker på den servanten du ønsker å se nærmere på, så ligger det en flik lenger ned på siden som heter "Downloads". Trykk på denne og trykk deretter på "Datasheet".

Da får du frem en pdf med produktfakta og måltegning  Wink
Signatur
   #30
 6,706     Akershus     0
Haha - det var vel ca. det eneste av alternativene jeg ikke klikket på!  8)

Takk for hjelpen!
   #32
 827     Kongsberg     0
Hei,
Ref innlegget mitt lenger opp i tråden.

Jeg vet ikke hvilken rørlegger som laget badet i huset og jeg har ingen kontaktinformasjon til tidligere eier. Jeg kjøpte et nytt lokk via et konkurssalg, men det passer dessverre ikke til vårt toalett.

Kan dere informere meg om hva lokket som er ca 41 cm langt (målt fra tupp mot kasse) heter? Er det subway compact?
Signatur
  (trådstarter)
   #33
 49     0
Hei, du  :)

Det er nok Subway Compact, eller Subway 2.0 Compact... Begge setene er ca 41 cm lange.

Har du Subway 2.0 Compact, er det ingen synlige fester på sidene av veggskåla, kun ren porselen. Veggskåla festes til innb.sisternen med egen brakett gjennom hullet til setefestene. Sete til denne har nrf.nr. 6025439.

Har du en Subway Compact modell, vil du se 2 plastdeksler som skjuler innfestingshull på sidene av veggskåla. Dette setet har nrf.nr. 6025424.
Signatur
   #35
 1,519     Akershus     0
Var innom i dag og kjøpte litt forskjellig. Var ca 70% på listepris og om noe måtte bestilles fikk man 40%. For å gi det ordentlig garasjesalgfølelse var det og mulig å kjøpe furumøbler fra tidlig nittitall. Vel verdt en tur.
   #36
 6,706     Akershus     0

Takk skal du ha  :)
Da vil jeg anbefale Gustavsbergs Nautic 5500, som er en gulvstående wc med skjult s-lås. Den kan du få med enkeltspyling 6 ltr, eller dobbeltspyling 3 og 6 ltr. Vi har fått gode tilbakemeldinger på denne både fra rørlegger og forbruker  Smile Den er ganske kompakt, vil jeg si.


Hei Meian,

Det har tatt litt tid, men nå er Nautic 5500 montert Smile Stilrent og kompakt! Setet som fulgte med var veeeeeldig soft close :o

Rørleggeren limte det til gulvet, men han satte ikke på dekkpropper i de ubrukte skruehullene. Finnes det?
  (trådstarter)
   #37
 49     0
Godt å høre! He he, vi har den samme installert på hytta, og setet tar seg god tid på vei ned, kan du si  :D
Jeg trodde det fulgte med slike propper i emballasjen, men det er fort gjort at de blir borte. Send meg en melding hvor jeg kan sende de, så skal jeg finne noen på lageret til mandag  Smile
Signatur
   #38
 6,706     Akershus     0
Takk for positivt svar! Jeg kan sjekke litt mer. Rørleggeren brukte emballasjen som søppelkurv, så det er litt å lete gjennom Smile Har sendt ham en melding, kanskje han vet hvor de ligger.
  (trådstarter)
   #39
 49     0
Her tror jeg mange vil kjenne seg igjen :D

Riktig God Sommer ønskes fra oss i Villeroy & Boch Norge AS!!

[url=http://[flash=570,321]http://www.youtube.com/v/LBf74WkiK9o[/flash]][flash=570,321]http://www.youtube.com/v/LBf74WkiK9o[/flash]
[/url]
Signatur
   #40
 544     Nedre Romerike     0
Hei.

Som nevnt i en annen tråd var jeg ikke klar over at jeg trenger to ekstra veggfester for å erstatte gulvfestene til et innbyggingstoalett. Jeg fant en nettbutikk som selger dem men der er det snakk om to ukers leveringstid. Sender/selger dere sånne smådeler direkte til kunde? Bor ikke langt unna Lørenskog.
Det er snakk om varenummer GB1921102027.
   #41
 39,502     Lillestrøm kommune     0
Gustavberg i hus fra 1966, med problemer med lekkasje i sisterne (skal hjelpe noen pensjonister her), har dere ny flotør innmat som jeg kan sette inn i disse ? Evt, et varenummer jeg kan bestille ? Jeg har sett at hvis jeg løfter litt i flotørarmen så tetter den, men vil tro hele mekanismen burde byttes.
   #42
 787     Vestfold     0
Jeg har et Bad med baderomsinnredning fra Duobad av modell Sekel som ble montert i 2014. Baderomsinnredningen har dobbelvask fra V&B modell Velvet i hvit proselen.

Vi er veldig fornøyd med dette. Nå har vi desverre klart å påføre vasken en knusningskade slik at den har fått flere sprekker. Baderomsinnredningen var temmelig dyr og er egentlig like fin, så å bytte den ut er ikke aktuelt.

Kan dere hjelpe med å få tak i en ny velvet 130 cm dobbelvask i farge hvit? Gjerne med ceramicpluss belegg. Har fått beskjed om at modellem er gått ut av produksjon fra forhandleren som solgte meg innredningen.



  (trådstarter)
   #43
 49     1
Jeg har et Bad med baderomsinnredning fra Duobad av modell Sekel som ble montert i 2014. Baderomsinnredningen har dobbelvask fra V&B modell Velvet i hvit proselen.

Vi er veldig fornøyd med dette. Nå har vi desverre klart å påføre vasken en knusningskade slik at den har fått flere sprekker. Baderomsinnredningen var temmelig dyr og er egentlig like fin, så å bytte den ut er ikke aktuelt.

Kan dere hjelpe med å få tak i en ny velvet 130 cm dobbelvask i farge hvit? Gjerne med ceramicpluss belegg. Har fått beskjed om at modellem er gått ut av produksjon fra forhandleren som solgte meg innredningen.




Hei Arne,

Så bra at du har vært fornøy med den, men jeg må dessverre skuffe deg og si at den er utgått og vi får ikke tak i den lenger.
Hvis du sender oss bilde av den gamle, kan jeg kanskje prøve å finne en som ligner Smile

Mvh
Suzi fra Villeroy & Boch
Signatur