51,276
16
29
Rensing av register på varmepumpe
343
N
20
Tror varmepumpa mi hadde hatt godt av en skikkelig rens, og lurer på hvordan jeg bør gjøre det for å få renset registeret på innedelen. Kan jeg bruke en skikkelig avfettingsspray, f.eks. Brakleen?
Det skal vel ikke forsvinne noe inn i systemet?
Forstår ikke hvordan man får renset hele veien gjennom lamellene ved bare å spraye på zalovann.
Ingen fler som har erfaringer med dette?
ps-vet dere hvorfor vi menn liker lakk og lær?
det lukter nybil.....
Jeg blåser (forsiktig) med trykkluftpistol samtidig med å holde støvsuger over for å samle det meste av støvet. Så kjører jeg Zalo-prosedyren, dusjer på, og skyller så med å dusje med rent vann til det kommer rimelig rent vann ut av kondensslangen.
Rensen merkes svært godt på pumpa, mest at viften ikke girer opp like tidlig som før rengjøring, da den enklere får avgitt varmen med en ren innedel.
Når enheten går på kjøling, så vil det dannes kondens i enheten som sitter inne. Denne kondensen ledes ut via drenering til utsiden slik jeg har forstått det. Jeg antok at dette var det som det ble referert til som "inn i systemet".
Delene ser nye ut igjen . Jeg røyker inne og etter 3 år så pumpa sånn passe innrøkt ut . Nikotinet / støvet løste seg opp på noen få sekunder og jeg spylte de av i dusjen .
Kraftvask er jo veldig sterkt , men jeg er veldig fristet til og bruke det på registeret også for å få opp effekten igjen på pumpa . Det er vel kanskje ikke så lurt da det ikke er sikkert at man får skyllt av all såpen ? Noen som kan gi meg noen råd her ?
en youtube link til en tilsvarende modell der de renser airconditioner.
(se vekk fra den teite musikken)
Ikke sammenligne billige steamere fra karcher el , de har ikke den samme effekten.
Vi kommer til å selge disse maskinene men det er litt frem i tid. De har kun Steam , Steam og Vakum/tørr/våt og modeller fra forbruker og opp i proff ligaen. Den eg bruker ligger på rundt 4,5 bar og ca 3 timer drift på en fylling, mest vanlig for bilpleie og proff husrengjøring.
Maskinen ligger på ca 7000 ut i Norge.
Link til ac rensing med steam
http://www.youtube.com/watch?v=sCqrlE_lPOc