planløsning
113
0
Hvordan fordele planløsning til en etasjes bolighus på 80kvm. Det er krypkjeller under, der du kun må krype rett og slett.
Jeg ønsker teknisk rom, kjøkken et rom, vaskerom, toalett, dusj, stue et rom, to soverom, to kontor, bygge ut vinterhage utover de 80kvm. Jeg ønsker gulv som har vannbåren varme. Dusj vil jeg ha som et rom, toalett som et rom, vaskerom som et rom.
Bod ønsker jeg å bygge som utebod.
Jeg ønsker teknisk rom, kjøkken et rom, vaskerom, toalett, dusj, stue et rom, to soverom, to kontor, bygge ut vinterhage utover de 80kvm. Jeg ønsker gulv som har vannbåren varme. Dusj vil jeg ha som et rom, toalett som et rom, vaskerom som et rom.
Bod ønsker jeg å bygge som utebod.
.Thag
Jeg tror en arkitekt ville sagt at dere må komme med en ny plan der noen av funksjonene er slått sammen
Dette er moelven basert hus. Jeg ser for meg å slå alle innervegger vekk. Fjerne alle innervegger. Ytterveggen på langsiden har limtredrager. Man ser det siden ytterpanel ikke går helt opp. Takstol er W-takstol.
12 meter i lengden, 8 meter i bredden
tror snekkerne som holdt på der, brukte typ 2-3 dager på og få ned de fleste vegger, skjærte dem i biter, og brekte det opp.
ofte enklere og begynne helt på nytt, finne en planløsning man liker
Men pass på noen konstruksjoner har kant av vindu i bærende konstruksjon dvs skal en bytte så blir vindusareal mindre hvis en ikke bygger om bæring i vegg.
Vindu 1m opp på veggen er jo fornuftig veldig mange steder
Som jeg skrev over jeg er redd allrommene blir små når du har alt for mange separate rom
Teknisk VB varme går innerst på vaskerom osv
Teknisk rom. For evt. å ha vannbåren varme i gulv.
Kan man få innstallert balansert ventilasjon på bolig ved restaurering? Gjelder det å fjerne alle vegger innvendig langs yttervegg, og plaste på nytt? evt. hvordan få overgang på plast til himlingen? da må evt. himlingsplater fjernes også? for å få overgang på plast?
Må man fjerne gulvplater, sponplater, å bytte til annen type sponplater for å få til vannbåren varme?
Kan man få til takvindu på salttak? finnes det eksempler på det av bilder på internett?