4,898
5
0
Jøtul 606 og montering av røykrør
45
0
Pipe er Leca. Gammel ovn er Jøtul 602, med røykrør fra topp opp til 90 grader og inn i pipe. 602 har ødelagt brennplate og dør og kan ikke lenger brukes.
Ny ovn er Jøtul 606, med uttak for røykrør bak.
Kan jeg montere 90 grader ut fra 606, oppover til 90 grader inn i pipe? Alternativt 2 x 45 grader? Som vist på bildene med røde streker.





Gammel løsning med 602:

Ny ovn er Jøtul 606, med uttak for røykrør bak.
Kan jeg montere 90 grader ut fra 606, oppover til 90 grader inn i pipe? Alternativt 2 x 45 grader? Som vist på bildene med røde streker.





Gammel løsning med 602:

Siste redigering: Friday, December 16, 2016 5:13:26 PM av 1000kgDeluxe
Har du trekkproblemer, er sikkert fullform bedre.
TROR det må være feieluke i noen av bendene, hvertfall et.
Spleiset deler fra gammelt og "nytt" røykrør, og det fungerer fint. Feieluke i begge knekk/bender. Ovnen må heves 3,5 cm grunnet lengden på røykrøret. Jeg tenker å bruke skiferfliser eller lignende under ovnsføttene. Noen ideer til noe som bygger 3,5 cm som kan puttes under ovnsføttene?
Finnes det noe slags beslag til å skjule hullet i pipen?
Men du kan skjære til en nøyaktig ring på 35 mm av et annet røykrør og legg denne ringen på toppen av nederste røykrør. Deretter setter du øverste røykrør på plass. Er ringen nøyaktig, så blir dette bra. Jeg skjærer røykrør med vinkelsliper.
Og ja, det finnes mansjetter til å sette på røret der dette går inn i pipa. Den mansjetten jeg har liggende må settes på røykrøret før dette settes inn i pipa.