3 603    2    0  

Pipe, stender inntil - problem?

 498     0
Skal lage en liten lettvegg i nærheten av en pipe. Må legge (vertikalt) en lekt på 5cm inntil pipen. Spørsmålet mitt er om dette er i strid med forskrifter, eller må jeg gjøre det på en annen måte (eksempelvis ha et eller annet annet materiale mellom pipen og lekten)?

Dette er vel strengt tatt ikke noe verre enn en gulvlist som dekker 4cm av pipen (horisontalt).

taz
   #1
 3 838     Haugesund     0
På element piper er det krav om at 2 sider skal være synlige (da disse er representative for sprekker i resten av pipen) Om du i tillegg legger en lekt på en side, vil ikke ha noe å si.

Les mer i dette dokumentet §9-21.
Signatur
   #2
 141     0
Vi satt og tegna på planløsningen vår i helga vi også, og kom til å lure på om det er tillatt å lage to demonter- og flyttbare bokhyller fra gulv til tak helt inntil pipa på de to "frie" sidene? Eller blir dette å regne som "innbygging" av pipa på fire sider? Hyllene kan jo fjernes uten å bruke brekkjern, mener jeg... Det hadde vært så fint å slippe 10 cm med støvsamlere mellom hyllene og pipa...

Noen som vet om vi er på tynn is?