6,616
20
0
Varmtvann til utedusj?
359
ØSTLANDET
0
Er det noen som vet om et opplegg til utedusj som gir varmt og kaldt vann og som er lett å pakke bort til vinteren? Har søkt og søkt på internett og ikke klart å finne noen gode løsninger.
Sett stoppekraner inne og rør til dusjbatterimed fall på en slikpåte at rørenelett kan tømmes. Bruk vanlig dusjarmatur og ta dette inn om vinteren.
https://www.rorkjop.no/produkter/292-utekran?gclid=Cj0KCQiAp7DiBRDdARIsABIMfoB4wP2vGG1NBoRwc_hCg614ujaI17zTMeN2i0XgvBbsqKFhvo5T8jUaAjbpEALw_wcB
Har tenkt på å ha to utekraner, en med varmtvann og en med kaldtvann og så en hageslange eller annen fleksibel slange som kobler på blandebatteriet, og så ta ned alt på høsten, og tømme utekranene. Men det er jammen ikke lett å finne produkter eller tegninger/oppsett av hvordan andre har gjort det.
Så du må bruke pex eler PEM rør, eller min løsning og blande vannet inne.
Og hadde du tenkt vanlig blandebatteri så må det fysisk tas inn uavhengig om det er vann i det eller ikke
Oras Oramix trykkarmatur, det tåler definitivt ikke frost selv om det var «tomt .
Oras ettgrepsbatteri, der sier leverandøren at det ikke går, men har holdt hos oss i snart 20 år. Står helt åpent midt mellom varmt og kaldt, og røres ikke før det er godt over null.
Jeg skal sjekke den, vet du om det er mulig å montere annet håndtak på enn den vanlige svarte plastnøkkelen?
Vet ikke. Kontakt FM Mattson, mulig de har en løsning.