OK, nå er jeg beroliget nok til at jeg kommer til å slisse/skjære huller nede for det elektriske og ta en remse med akryl oppunder taket og sjekke plasten i innvendig møne fra kryploftet. I øvrige rom er taket tatt ned så der blir det ny plast i vegg og tak (men under lektene ) Videre plan er et nytt lag med 15cm isolasjon på tvers av eksisterende, men kanskje jeg dropper det over stuen da det ikke blir 100% med fuktsperren her.
HVA SLAGS TAPE BRUKES til å tape plasten fast rundt elektrisk punkter og andre perforeringer?
OK, nå er jeg beroliget nok til at jeg kommer til å slisse/skjære huller nede for det elektriske
Nederst på veggen er det mindre fare for at fukt skal trenge inn i veggen da det vanligvis er undertrykk der. (Ref radon problemer) Det er allikevell ikke heldig å perforere der heller da kald uteluft blir suget inn. (Sløsing med energi)
De største kondensproblemene får man vanligvis i dårlig ventilerte soverom.
Videre plan er et nytt lag med 15cm isolasjon på tvers av eksisterende, men kanskje jeg dropper det over stuen da det ikke blir 100% med fuktsperren her.
HVA SLAGS TAPE BRUKES til å tape plasten fast rundt elektrisk punkter og andre perforeringer?
... og nei, ingen plast igjen i resten av huset.
De største kondensproblemene får man vanligvis i dårlig ventilerte soverom.