147    3    0  

Hva er dette jeg fant bak panelet?

 14     0
Revet panel i kjellerstue fra 80-tallet, og dette dukker opp bak. Skal dette være en slags dampsperre, eller noe annet? Det er over hodet ikke tett, festet med en spiker her og der, og lappet sammen av flere biter. Det er montert på både innervegger og yttervegger, under bakkenivå.

Bør jeg ta vare på dette, eller bare fjerne det?
Hva er dette jeg fant bak panelet? - 1000005797.jpg - spikern

   #1
 15,572     0
Det kan ha vært "vindsperre" for å ha noe imellom men en del av disse var alt for tette også. Var borti innervegg der det var fukt siden begge sider var kledd med noe som var alt for tett så det tørket aldri opp i mellom når noe var blitt vått. Var det bare denne pappen uten noe isolasjon inni veggene ?
  (trådstarter)
   #2
 14     0
Kun pappen, ingen isolasjon.
Den veggen du ser er innervegg, mot garasje. Garasjen er tilbygg fra 80-tallet en gang, visstnok. Pappen er og hengt opp på yttervegg til venstre, hvorav deler er under bakkenivå, og på vegg mot nabo. Har ikke inntrykk av at det er noe fukt, stenderverk bak er tørt.

   #3
 15,572     0
Da vil en trolig aldri få kondens på vegg siden den er varmet opp innenifra. Kommer det noe tørker det opp. Derfor er det ikke så lett å se tilstand på vegger som enten står helt åpne eller som bare har vært dekket til. Isolerer en kan det endre seg.