93    0    0  

Innvendig kledning på betongvegg (over bakkenivå). Gips og XPS?

 54     0
Skal freshe opp en bod i kjelleren, og har spørsmål knyttet til utførelse av yttervegger. Vil unngå fukt og problemer, men samtidig få et penere og mer anvendelig bodrom. Noe økt isolasjonsevne kommer også godt med.

Det er betong/leca-vegger (to ulike vegger, da den ene "ytterveggen" er mot en krypkjeller). Alt ligger over bakkenivå, og framstår tørt og fint.

Vurderer å lime 50 mm XPS-plater og deretter lime gips utenpå. Den ene veggen er noe utenfor lodd, slik at skrå klyving av platene må til for å rette inn dette.

Noen innspill til foreslått løsning? Eventuelle andre enkle og rimelige løsninger tas gjerne i mot. Tenkte det var en ide å unngå tradisjonelt stenderverk med mineralull på slike vegger, men mulig jeg tar feil? Dette hadde nok i såfall vært både enklere og rimeligere.