3,678    2    0  

Isolasjon i knevegg?

 2     0
Jeg har ført luftespalta fra raft til loft og isolert helt ned bak knevegg og har også planer om å isolere kneveggen...er dette helt på jordet da sintef vil at rommet bak kneveggen kun skal ha luftespalte ved raftet og fra knevegg og opp??? Takker ærbødigst for tanker, synsing rundt dette  Smile
Isolasjon i knevegg? - loft.jpg - Pølsa

   #1
 6,923     Akershus     0

Jeg har ført luftespalta fra raft til loft og isolert helt ned bak knevegg og har også planer om å isolere kneveggen...er dette helt på jordet da sintef vil at rommet bak kneveggen kun skal ha luftespalte ved raftet og fra knevegg og opp??? Takker ærbødigst for tanker, synsing rundt dette  :)


Det medfører ingen problemer med å gjøre slik du har gjort nå, og å isolere kneveggene. Selv om det strengt tatt ikke er nødvendig.
Hvorfor vil Sintef det? Selv om de har gjort det i et byggdetaljblad, er ikke det den eneste løsningen, det er bare et forslag til løsning.

.Thag
  (trådstarter)
   #2
 2     0
takk takk for svar...er fort gjort å gå seg vill i løsninger og metoder så er greit å få bekreftet at man ikke er helt idiot av og til :)