3,546    2    0  

Isolering av gulv i tilbygg på påler

 432     Akershus     0
Jeg skal isolere gulvet i tilbygget som står på påler med 10cm ekstra. Planen er å bygge ned med 48x98. Det jeg er usikker på hva jeg skal gjøre for å tette på undersiden av isolasjonen, så mus osv ikke får tilgang. Vil ha så enkel og billig metode som mulig da tilbygget skal rives til våren.

Rupanel? Asfaltplater?
Husk dette under oppussing: Lagre kvitteringer, bilder og avtaler i Boligmappa. Logg inn her

   #1
 6,505     tromsø     0
Har du sjekket den gamle isolasjonen. Er det eldre isolasjon så har den tendens til å sige ned....og gi luftlomme mot gulvplate......det gir iskalde gulv om vinteren...Det kan være 6cm luft over og 4 cm isolasjon i bunn. ;D
   #2
 5,432     Akershus     0
Høres uansett ut som et kortvarig problem. Asfaltplater er jo veldig enkelt og greit. Skal det rives til våren hadde jeg kun spandert et eller 2 lag med vintermatter og spent disse opp med enkle lekter e.l. Selg dem på Finn når du river.