244
6
4
Kan jeg blande Robust Reparasjonsmørtel og Biltema B30 grovbetong til å støpe inn søylesko til balkongen min?
389
Bergen
0
Jeg har kjøpt Biltema B30 grovbetong, og har noe Robust reparasjonsmørtel liggende igjen fra et tidligere prosjekt.
Er det greit, og kanskje tom. en fordel?, å blande disse to når jeg skal støpe fundament til mine 98x98 søylesko, som en balkong/veranda skal hvile på?
Er det greit, og kanskje tom. en fordel?, å blande disse to når jeg skal støpe fundament til mine 98x98 søylesko, som en balkong/veranda skal hvile på?
Går som regel greit å blande sementbaserte produkter om hberandre. Jeg har blandet disse kombinasjonene (dog i «proff produkter) hundrevis av ganger. Men selvfølgelig får man aldri garantier da;)
Noen ideer om hva som skjedde? Som vanlig kom vi jo ikke i gang med dette som planlagt. Nå er det for kaldt til å støpe ute... :S
Det er veldig dumt å spare ca 100 kr på arbeid en gjør selv. Da bør en ha råd til de beste materialene.
Er det kritiske arbeider kan en bygge telt av pressening med vifteovn inni evt lage en "hundehus" av XPS plater hvis en har det tilgjenelig.
Er det du sier at Biltema B30 er uegnet for oppgaven? Det er dette min tømrer (som tegnet balkongen) anbefalte.