558    1    0  

Kondens fra lufting

 2     0
Må Hei.

Vi har fått noen rennemerker på veggen og ned til gulvet fra luftinga over isolasjonen og lurer på om noen her inne kan si meg hvorfor?

Vi har lagt luftingen i skråtaket selv ved bruk av 48x48mm lekter og asfaltplater, deretter isolasjon og fuktsperre.

M.V.H
Stian Engebakken
Kondens fra lufting - image.jpeg - Ssttiiaann

   #1
 5,416     Langhus     0
Hvis plasten din er så tett som den bør være er dette heller tegn på kundebro som gjør at varm og fuktig inneluft kondenserer mot plasten og renner nedover.

Hvis det faktisk kommer fra "utsiden" så kan det tyde på at asfaltplatene er montert feil slik at vann/kondens ikke følger luftespalten helt ned, men renner inn i bygget. Isolasjonen er i så fall våt.

Siden jeg ser et tørkestativ på bildet vil jeg vel helst tro det er en kombinasjon av høy luftfuktighet i rommet og lite isolasjon/dårlig utført isolasjon som er problemet, slik at luftfuktigheten kondenseres på innsiden av plasten.

Luftavfukter eller bedre ventilasjon bør i så fall løse problemet.
Signatur