1,435    7    0  

Smartpanel på bakside av brannmur?

 57     0
Hei! 

Jeg lurte på om man kan sette smartpanel på baksiden av en brannmur?

vedlagt ligger en forklaringstegning. Håper noen kan hjelpe.
Smartpanel på bakside av brannmur? - brannmur.jpg - G_Yog

   #1
 4,452     Vestlandet     0
Poenget med en brannvegg er vel å stoppe varmen på varm side, så vil tro det skal gå fint. Er det teglstein eller annen gjennomgående materiale, så kan du slå på en gipsplate først.
Signatur
   #3
 38,343     Lillestrøm kommune     0
Sikker ? Det kan bli veldig varmt på siden av en ovn og er dette bare tegstein er jeg usikker. Men mulig regelverket sier det er lov det vet jeg ikke.
   #4
 4,452     Vestlandet     0
Jeg skrev at jeg tror  Smile

Det var slik i huset mitt fra '89 før jeg rev brannveggen. Ingen merker etter varme på baksiden av platene som var montert på baksiden av teglsteinene.
Signatur
   #6
 350     Viken     0
Har en midlertidig jøtul 602 i kjelleren.
Har målt 118 grader rett bak ovn og 13 på motsatt side av veggen, par timers fyring kanskje. Romtemp rundt 10.
(25 cm leca, målt med ir fra Biltema.)

John L
Signatur
   #7
 38,343     Lillestrøm kommune     0
TS tror jeg ikke beskriver oppbygging av brannmur, Leca leder mindre varme enn teglstein så jeg er egentlig ikke overrasket over måleresultatet gitt over.