58,174
52
14
Vindsperre: Dobbel vindsperre med Tyvek og Asfaltplater
2,172
Oslo
2
Hei dere,
Noen som har erfaring med å montere vindsperre asfaltplater som normalt, og i tillegg montere Tyvek vindsperre utenpå dette?
Vi har bestillt begge deler for å oppnå skikkelig vindtetting.
Ønsker for all del å unngå et trekkfult hus.
Har dette noe for seg, og hva bør Tyvek på en normal enebolig (200kvm og 1 1/2 etg) koste ferdig montert?
Noen som har erfaring med å montere vindsperre asfaltplater som normalt, og i tillegg montere Tyvek vindsperre utenpå dette?
Vi har bestillt begge deler for å oppnå skikkelig vindtetting.
Ønsker for all del å unngå et trekkfult hus.
Har dette noe for seg, og hva bør Tyvek på en normal enebolig (200kvm og 1 1/2 etg) koste ferdig montert?
Har lest leveransebeskrivelsen til de fleste husleverandører grundig og alle leverer kun en vindsperre.
Mulig det blåser så mye på vestlandet at det har blitt "standard" hos dere. ;)
Vi bygger i Oslo.
"noen tusenlapper" ??
Kan noen bekrefte denne prisen?
Tyvek på et helt hus kan da ikke koste 2-3000 + medgått arbeid?
BoligPartner skal ha 17.000 for denne vindsperren ferdig montert. :o
Vi har gjort på våres hus når det ble bygget,prisen vet jeg ikke siden det var ink i prisen på huset,og huset blir tett som bare det etterpå,så de kronene ville jeg puttet inn,husk at du for tettet alla hjørner og kroker...
Jeg fikk denne fra BoligPartner:
En rull med Tyvek koster ca. kr 3000,- +mva. og det vil gå med to ruller på et vanlig hus. Arbeid kommer i tillegg.
Har dere vurdert GU gips utvendig. Dette er mye tettere enn asfalt vindtett. Tenk på det og undersøk litt, kanskje dere kan sløyfe Tyvek??
Det er husleverandørens ansvar at huset er tett, det er krav til tetthet...
Etter mitt syn er det en ekstra sikkerhet.. Et godt utført asfaltarbeid er tett nok, men med tyvek så kan du ha noen glipp, og det blir fremdeles tett..
Har også sett flere som bruker denne tyveken som tetting rundt vindu, kutte ut litt mindre og klemmer med lstene, det blir ikke tett i hjørnene. Så først på med den smale rullen rundt vinduer, deretter hele huset med den brede..
Når ble gu tettere en asfalt??
Er ikke krav til tetthet før til sommeren..
Jeg gikk over hjemme oss hos,og de brukte også skum innvendig i alle kroker og krinker,så jeg tror vi har fått et godt og tett hus..