1,028    9    1  

Hjelp til ventilasjon i nybygg Asker

 54     0
Hei,

Noen som kan anbefale gode løsninger/konsulenter/selskap som innen ventilasjon? Skal planlegge et nybygg og skulle gjerne hatt noen innspill.

Takker:)

   #1
 8     0
Det koster sikkert noe, men kjøper du hos en seriøst leverandør prosjekter de for deg. Jeg vet i alle fall at Flexit som vi bruker på vårt hus selv står for prosjekteringen inhouse av "alle" prosjekter de har.

Har inntrykk av at det også blir rimeligere på denne måten. Med gode prosjekttegninger kan snekkere selv kobler opp en del i etterkant selv. Tror det har blitt like vanlig som å benytte egne montører. I alle fall i mindre enebolig prosjekt.

   #2
 11     0
Hei, vi er også i gang med nybygg. Tilbudet jeg fikk fra en leverandør (Flexit system) var veldig lite spesifisert og ingen prosjekttegning eller løsningsforslag. Jeg sendte våre hustegninger i forkant. Burde ikke traseene og plasseringer være en del av tilbudet?
  (trådstarter)
   #3
 54     0
Hei, vi er også i gang med nybygg. Tilbudet jeg fikk fra en leverandør (Flexit system) var veldig lite spesifisert og ingen prosjekttegning eller løsningsforslag. Jeg sendte våre hustegninger i forkant. Burde ikke traseene og plasseringer være en del av tilbudet?


Hei,

Jeg fikk et lignende tilbud fra Maxbo/Flexit - tror det er et standard introduksjonstilbud på utstyr. Vårt tilbud var så underdimensjonert og mangelfullt at det opplevdes som useriøst. De tilbyr i sitt "tilbud" prosjektering, men vil at du "sign up" først. Vi kommer til å bruke en energi konsulent for å prosjektere og deretter se på utstyr.
   #4
 11     0
Aha, så det slik det gjøres. Vår tilbud var fra en Flexitmontør anbefalt av hovedkontoret. Forslaget om energikonsulent skal vi absolutt vurdere dersom de andre tilbud er like åpne (uspesifiserte), så takk for det. Når vi skal kjøpe en produkt til nærmere 150 000 forventer jeg noe mer substans. (hovedleilighet og sekundærleilighet)
   #5
 156     1
Hei,

Når vi i Makitech gir pristilbud på ventilasjonsanlegg så får kunden en beskrivelse om hvilket aggregat og hvilke rom som er beregnet ventilert.
Hvis kunden godtar tilbudet settes prosjektering igang, kunden får da tilsendt tegninger til bygningsmessig kontroll å har da mulighet til å komme med endringer før han godkjenner tegningene før endelig prosjektering.

Grunnen til det ikke følger ferdig prosjekterte tegninger med på et pristilbud er at prosjektering er kostbart, kunden kan ved å få utlevert tegninger på et tilbud takke nei til tilbudet for så å bestille seg et anlegg en annen plass etter de tegningene.
Det vil si at kunden kan skaffe seg en gratis prosjektering.

Mvh

Kim Y Lorentzen
Makitech.no

Signatur
   #7
 11     0
Hei Makitech, har full forståelse for den fremgangsmåten du skisserer. Noe mer informasjon om hva jeg skal forplikte meg til hadde vært både nyttig og betryggende i forkant. Forventer ikke en detaljert prosjekttegning på dette stadiet.

Hvilke dimensjoner på rør, effekten på aggregatet, antall inn/utpunkter, hvordan ser denne dingsen ut som havner i taket mitt - slike ting som gjør at man lettere kan ta en sammenligning og avgjørelse. Det er tross alt en del penger det er snakk om.
Nå har jeg ni-lest tilbudet nok en gang og det er klart at med den kunnskapen jeg har lest meg opp på blant annet her i ByggeBolig, og leverandørens nettside, så forstår jeg noe mer - tror jeg.

   #8
 156     0
Jeg ser virkelig den. Vi skal forandre dette i Makitech, sende med mer info og dokumenter rundt utstyret som er beregnet til anlegget.

Takk for det du skriver der shabbydiva, det gjør at vi kan bli bedre Wink

Mvh Kim
Makitech.no
Signatur
   #9
 11     0
så bra at min kunnskapsmangel kan bidra til en bedre presentasjon av produktet. Jeg blir jo ikke akkurat en kvalifisert kjøper av ventilasjonsanlegg selv om jeg har begitt meg ut på selvbyggerarenaen - men lærerikt er det jo Wink.