198    7    2  

Illustrasjonar, forklaringar av konstruksjonar osv.

 2,987     Vestlandet     0
Heisann!

Eg har lurt litt på kvar ein finn illustrasjonar og forklaringar av forskjellige løysingar mtp konstruksjonar innvendig/utvendig/bad/etasjeskiller osv osv. Eg har prøvd å søka opp litt på nett, utan å finna spesielt mykje nyttig. Er det sånn at ein bør kjøpa Sintef bøker?

Eg har pussa opp litt og bygd diverse enkle greier i huset. Neste år skal eg til med langt større renovasjonsprosjekt. Då kom eg til å tenka på at eg anar faktisk ikkje korleis det ser/skal sjå ut inni konstruksjonen på hus. Eg har sat opp ein del lettveggar i noverande bolig, men eg anar faktisk ikkje kva som er den mest hensiktsfulle løysinga likevel. Dette kunne eg tenkt meg å finna ut meir av.

Døme: Korleis ser ideell løysing for innvendig hjørne ut ved ved utlekting/innlekting av vegg, evg. lettveggar.
Døme 2: Korleis ser overgangen mellom grunnur, etasjeskille/bjelkelag og reisverk ut.
Signatur

   #2
 25,366     Akershus     0
K.m.Viestad: Konstruksjoner i tre
NBI Håndbok 45, Trehus

Er to forslag
Signatur
   #3
 242     Oslo     1
Sintef gir -30% + fri frakt i dag, så her er det bare å gå amok Smile Mye godt stoff...

http://www.sintefbok.no/
Signatur
  (trådstarter)
   #4
 2,987     Vestlandet     0
Kva for ei av sintef bøkene bør eg kjøpa?

Er nokon av dei bøkene nevnt over betre?

Eg tenkte å lesa meg opp litt no før me går i gang med renoveringa til sommaren.
Signatur
  (trådstarter)
   #6
 2,987     Vestlandet     0
Den boka var ganske grei å bla litt i.

Fins det nettressurs (utanom BB) med illustrasjonar av vanlege konstruksjonar?
Signatur
   #7
 38,294     Lillestrøm kommune     0
Du kan få illustrasjonshefte for både trehusboken og våtromsnormen fra Sintef. Jeg har begge. Den inneholder alle figurer som inngår sammen med figurteksten.