1,061
18
2
Erfaring med å oppgradere branndører fra B30 til B60?
25
0
Jeg har fått et problem med min gamle leilighet, de nye eierne har i en inspeksjon funnet ut at 4 dører som i følge tegningene skulle være brannklasse B60 faktisk er brannklasse B30. Entreprenøren som bygde det har pensjonert seg, så det kompliserer også saken litt.
Det vi lurer på er om noen har erfaring med å oppgradere B30-dører til B60 med brannhemmende maling? Er det en løsning som kan godkjennes? Hvem har typisk kompetanse til å utføre denne jobben?
Finner f.eks. lignende produkter: https://www.biokjemi.no/produkter-brannmaling/
Det vi lurer på er om noen har erfaring med å oppgradere B30-dører til B60 med brannhemmende maling? Er det en løsning som kan godkjennes? Hvem har typisk kompetanse til å utføre denne jobben?
Finner f.eks. lignende produkter: https://www.biokjemi.no/produkter-brannmaling/
På malte dører er kjerne av Rockwool og ytterlaminatet er dobbelt så tykt som på B30 dører etter det jeg har sett.
Da kan det virke som om jeg må finne meg noen som kan bytte alle dørene...
Det er brann seksjoneringen som er den virkelig store planleggings jobben med loftsleiligheter.
1. TS har eid en leilighet og bygd ut loftet. TS har brukt fagfolk med ansvarsrett og har ikke vært selvbygger.
2. Søknad om å bygge ut loft er sendt og godkjent av kommunen.
3. Entreprenør har gjort jobben, men ved et uhell satt inn feil dør.
4. Ansvarlig(e) har signert sendt søknad om ferdigattest til kommunen, og dermed erklært at alt er bygget i henhold til alle offentlige krav.
5. Kommunen har innvilget og utstedt ferdigattest.
6. TS har innledet salgsprosess. Både megler og takstmann baserer seg på offentlige dokumenter, som er i skjønneste orden.
7. TS er ikke klar over at det er satt inn feil dører, og anmerker ingen ting i egenerklæring ifm salg.
8. Ny eier overtar og oppdager feil dører.
Om dette i det vesentlige er riktig så er jeg ikke så sikker på at TS trener å bry seg så mye om dette.