4,333    7    0  

24 V jordfeil i dusj

 15     0

Fant en liten ubehagelig krypfeil i dusjen, så lenge det var vått på gulvet i dusjen og jeg tok på koblingen til dusjhodet fikk jeg (målt senere ) 24 V gjennomgang.

Rør til blandebatteriet er gamle kobber, jordet til soil rør. dusj avløp er nytt plast. Har hatt gjennomgang av det elektriske etter at rør ble byttet og da var alt ok.

det som forundrer meg er at det er 24 V, hadde det vert 115/230 så hadde jeg tatt den men..

Noen som kan ha en formening om hva dette kan være? krypstrøm av en type?
Signatur

   #1
 25,388     Akershus     0
Lavspent gulvvarme?
Signatur
  (trådstarter)
   #2
 15     0
det er varme der ja men de går på 230, jeg har ikke lavspenning i hele huset, derfor jeg er forundret.
Signatur
  (trådstarter)
   #4
 15     0
Hadde en jordfeil for ett år tilbake, da ble det målt etter at vi feilsøkte men husker ikke tallene i farten.
Signatur
   #5
 101     0
Ok så du har ikke utstyr til å måle dette? Har du prøvd å slå ned sikringer for å se om spenningen blir borte?
  (trådstarter)
   #6
 15     0
Har bare vanlig multimeter, skal prøve å få lånt en megger i løpet av uken.
Det med å ta kursen å teste skal jeg prøve i morgen, men ble bare forundret oover at det ikke var mer enn 24 V i farten.
Signatur
   #7
 25,388     Akershus     0
Kan jo være andre skjevheter i nettet også.
Signatur