(trådstarter)
   #32
 529     Bærum     0
Yahoo!
Dette er en god feriedag:-)

Jeg klarte å lokke over en elektriker, som var i full ferie, til å se på saken min. Han "megget" ovnen og konstaterte at en slinge var problemet. Han åpnet etter hvert hele ovnen og såg at selve tuppen på koblingene til en av varmeslingene buttet borti sjassiet i bunn av ovnen. Han bøyde de kraftig til siden og satte alt sammen og nå virker alt 100%.

Jeg må si TUSEN TAKK til alle dere som bidratt i denne tråden! Imponerende kunnskap og giverglede! Takk takk takk!

Ikveld blir det badstue innvielse:-)
Signatur
   #33
 22,342     Akershus     0

Begrepet "megger" blir litt feil.
Installasjonstester er det du jakter etter.

Denne kamerater her flyter rundt baki bilen min blant annet.
http://www.elit.no/elit-euromaster-e2.html
Hvorfor blir begrepet "megger" feil? En installasjonstester er ikke direkte det samme som de andre i denne tråden mener med megger, men det vil funke til å finne denne feilen. Det gjorde for så vidt et vanlig multimeter også, selv en prøvelampe kunne fikset dette.
   #34
 21,481     Enebolig     0
Om jeg ikke husker feil, så sies det at "megger" var produsent/betegnelse av de første isolasjonstesterne.

Uavhengig av dette er begrepet så innarbeidet at det har ingen betydning, og man har vel noe tilsvarende i "disneuter" (nøytralpunktsvern)
   #35
 762     Asker     0

Om jeg ikke husker feil, så sies det at "megger" var produsent/betegnelse av de første isolasjonstesterne.

Dette lyder kjent med min lærdom av opphavet til navnet.
Ble "drilla" av disse surrebukkene på nelfo-skolen i min vakre læretid at det ikke het "megger".

   #39
 4     Indre Troms     1
Har du sjekket for vanninntrengning i det elektriske opplegget i aggregatet?  Det kan også være ledninger som er lagt uheldig slik at det har oppstått punktering mot jord.  Alder på anlegget? Spenningssyatem?