Kan vel komme med litt mer informasjon. Grunnet til at det laget til med en trådløs styring er at lysbryteren til dette punktet ikke står plassert hensiktsmessig lenger etter en oppussing hvor vegger har blitt flyttet på.
Slik det står nå er slik det sto igjen etter at elektriker var ferdig. Selvfølgelig med lokk som har utgang for ledning til til taklampe. Står helt oppunder taket. Jeg har ikke koblet til noe selv.
Takk for gode svar! Også en takk til de som ikke søplet til tråden med "ja jeg vet hva som må gjøres, men dette er fagarbeid, hold pølsefingrene dine unna! Ring elektriker"
Hvorfor?
Den ene brune ledern skal kobles sammen med den lilla. Slik det er nå får du vel ikke slått av lyset?
Mangler forørvrig noen utforingsringer.
Grunnet til at det laget til med en trådløs styring er at lysbryteren til dette punktet ikke står plassert hensiktsmessig lenger etter en oppussing hvor vegger har blitt flyttet på.
Jeg har ikke koblet til noe selv.
http://kundeweb.aggressive.no/users/loevlie.no/byggautomatisering2005.pdf
Side 40. Jeg overså at det er Wago med blå jeg mener bør utvides.
http://www.elektroimportoren.no/wago-222-415-5-leder-5-pakning/1261137/Product.html?gclid=Cj0KEQjw44exBRCu8vfS_bPEtNoBEiQACrt00_yN0I3oRwx0TWYH1YPnwhyYsOxxD7AMVqIdT_reuRUaAgD28P8HAQ