2,632    12    2  

Koble taklampe i trådløs kontakt

 154     Vest     0
Går utifra at boksen bryter strømmen slik at ene lederen fra lampen skal til lilla. Men har elektrikeren glemt å la et hull være ledig på andre siden? 
Koble taklampe i trådløs kontakt - 20151017_175119.jpg - Bjørgvin
Husk dette under oppussing: Lagre kvitteringer, bilder og avtaler i Boligmappa. Logg inn her

   #1
 25,751     Akershus     0
3-veis Wago bør byttes med 4-veis.
Signatur
  (trådstarter)
   #3
 154     Vest     0
Kan vel komme med litt mer informasjon.
Grunnet til at det laget til med en trådløs styring er at lysbryteren til dette punktet ikke står plassert hensiktsmessig lenger etter en oppussing hvor vegger har blitt flyttet på.
  (trådstarter)
   #5
 154     Vest     0
Slik det står nå er slik det sto igjen etter at elektriker var ferdig. Selvfølgelig med lokk som har utgang for ledning til til taklampe. Står helt oppunder taket.
Jeg har ikke koblet til noe selv.

   #6
 25,751     Akershus     0
3-veis Wago bør byttes med 4-veis.


Hvorfor?

Den ene brune ledern skal kobles sammen med den lilla. Slik det er nå får du vel ikke slått av lyset?

Mangler forørvrig noen utforingsringer.

http://kundeweb.aggressive.no/users/loevlie.no/byggautomatisering2005.pdf

Side 40. Jeg overså at det er Wago med blå jeg mener bør utvides.
Signatur
   #7
 15     0
Du ska kople deg på den blå fasen så der må du få bytta ut wago'n og den andre på lilla som sagt

  (trådstarter)
   #9
 154     Vest     1
Takk for gode svar! Også en takk til de som ikke søplet til tråden med "ja jeg vet hva som må gjøres, men dette er fagarbeid, hold pølsefingrene dine unna! Ring elektriker"Smile
  (trådstarter)
   #10
 154     Vest     0
Lampen som skal kobles til har ikke jordingskabel. Men har symbol for dobbelisolert. Vil dette gå greit?
   #11
 6,155     OSLO     1
så lenge den er dobbelt-isolert (en firkant inni en firkant) så trengs ikke jord.
da er det kun den klemma som er merka med N som skal sammen med de blå, og den som er merka med L som skal sammen med den lilla fra trådløse bryteren.
  (trådstarter)
   #12
 154     Vest     0
Trekker opp igjen denne. Alt fungerer fint, men har fått noen tanker.
Jeg kjøpte spotteskinne på clasohlson. Røsket med meg vanlig lampeledning.
Men tenker nå i etterkant at jeg kanskje burde ha bedre kabel siden det går rett inn i fast installasjon? Er det farer med dette? Vet at det ihvertfall skal strekkavlastes.
I en annen del av huset har jeg montert samme skinne og kabel, men her satt jeg støpsel på kabelen. Jeg hadde kontaktpunkt oppunder taket for lampe.