9,397    22    0  

Pris på 2,5mm2 PN.

 1,596     0
Idag var jeg innom den lokale elektrogrossisten for å handle noe 2,5mm2 PN. Som vanlig er det ingen som nevner noe om priser - ikke før man står med kvitteringen i hånda. At prisene ikke bestandig er de beste er jeg godt kjent med, men i dag fikk jeg meg et reellt sjokk:

1270,- kroner for 100m 2,5mm2 PN!!!  >Sad >Sad >:(

Og dette var med hele 60% rabatt... Det er åpenbart at mitt firma ikke har den beste avtalen på akkurat denne typen materiell, men når gud og hvermann kan gå på elhandel å handle samme varen for den nette sum av 454,- må det jo være noe som er på hue-og-rævva galt?

Noen gode tips til hvor eller hvordan jeg skal gå frem for å anskaffet materiell til resten av huset? Dersom jeg skal (over)leve med disse prisene må renoveringsbudsjettet strekkes ut til alvorlig mange kalenderår...  ::)

(Sjekket med min favoritt EIBmarkt.de, men her har de ikke 2,5mm2. Det er nok et særnorsk tverrsnitt som alt annet av elektro her på berget. 4mm2 til omtrent samme pris, ferdig momset inn.)

  (trådstarter)
   #3
 1,596     0
Jepp - det blir elhandel i stedet for. Dyktige kundebehandlere har de også! :-)

Det er imidlertid litt heft forbundet å bestille alt på nett, spesielt om man mangler noe rett før helga. Men det er klart motivasjonen til å planlegge bedre blir større.  Wink
   #6
 665     Oppland     0
var lit stivt men å sammenligne billig kabler fra megaflis med noe jeg regner med er nexans o.l blir heller ikke rett
   #7
 22,342     Akershus     0
Megaflis pleier å ha Nexans PR, så jeg regner med at dette er enten dette eller et annet kvalitetsmerke. Biltema har enda billigere slik kabel, den vet jeg ikke oprinnelsen til men den er mykere. De har også ferdigtrykket PN, denne har merkelige farger og er sikkert jallakina.

   #8
 665     Oppland     0

Megaflis pleier å ha Nexans PR, så jeg regner med at dette er enten dette eller et annet kvalitetsmerke. Biltema har enda billigere slik kabel, den vet jeg ikke oprinnelsen til men den er mykere. De har også ferdigtrykket PN, denne har merkelige farger og er sikkert jallakina.


ja de har mye nexxans men denne det var linket til var ikke det Smile
  (trådstarter)
   #9
 1,596     0

Og dette var med hele 60% rabatt...

Hvem i huleste er det du kjøper hos? Fullprisen blir nesten 30 kr/m.
[/quote]

Handler aldri mer hos elektrogrossist mafiaen jeg ihvertfall... Ikke til privat forbruk.
Trenger ikke å nevne navn, men det er en av de større aktørene i dette markedet.

Da bedriften jeg jobber i leverer mest tavler og offshore utstyr, er det kanskje ikke installasjonsmateriell vi får best priser på. Men dette er jo nesten på høyde med priser for høyttalerkabel på Hi-Fi Klubben!  :o

Er ihvertfall glad for at alt av KNX utstyr kommer direkte fra EIBmarkt - ingen grådige aktører i det norske markedet trenger å få sin andel av mine penger. På den annen side så skal jeg love å heller aldri ringe dem når jeg har problemer heller... Skulle gjerne kjøpt ALT fra utlandet; men det blir fort mye heft forbundet med det også. Ikke minst i forhold til vår særnorske NEK! Smile
   #10
 665     Oppland     0
listepris ligger ca på 20kr metern. da det er normalt å ta noen prosenter over dette så vil 60% resultere i denne prisen Smile