36,282    78    1  

Behov for ny el-materiell butikk med lave priser på kvalitets materiell?

 5     Bergen     0
Hei!
Jeg har letet litt rundt om på nettet etter nettbutikker som selger billig med kvalitets el-materiell som elko norwesco osv.. Har kun funnet frem til elhandel.no og billigelektro.no

Derfor lurte jeg på hvordan interessen er for en ny nettbutikk som selger el-materiell til ca 10-15% under "vanlige" priser.? selvfølgelig vil alle ha materiell billigst mulig. men så spørs det om det er marked for dette?

Har sjekket rundt om med leverandører og dette er ikke noe problem, varesortimentet vil være fra varmeovner, termostater til enkle brytere og avanserte styringssystemer.
Fra rekke kjente merker, ikke noe "humbug"

Hadde vært greit og sett deres syn på dette eventuelt innvendinger og egne meninger

takk!



   #1
 21,481     Enebolig     0
Det skal noe til å slå Elhandel mener jeg på. Men jeg handler endel der jeg, så en ny butikk med konkurransedyktige pirser er interessant det  Smile
   #2
 352     0
pleier å bruke elektroimportoren, noe der er billigere enn elhandelen og noe er dyrere. og med jobb i rett firma så får man endel %'er også
  (trådstarter)
   #3
 5     Bergen     0
Ja selvfølgelig de fleste som jobber i elektrofirma har jo tilgang på utstyr til en litt annen pris en hva vanlige forbrukere har. Det jeg er ute etter og vite er hvor stor del disse er. I forhold til de som handler el-materiell hos vanlige butikker.
Smile
   #4
 352     0
alle kan handle hos elektroimportoren såvidt jeg vet,men får vel dårlig med rabatt da, men fortsatt oppegående priser. Bare som et eksempel, de tar 89,06kr inkl.mva for en dobbel stikk  med jord og barnesikring, som megaflis reklamerer for til 95kr og "sammenlign med alle andre". Vet ikke hvor mye elektrikkere betaler hos sine grossister men jeg sjekka en jeg har tilgang til og jeg handler ikke der for å si det sånn.
   #5
 6     Bor på jobb     0
Hei, kan dere sjekke ut el-produkt.no og se hva dere syns om prisene der?
Det er en side som skal opparbeides en del, så kom gjerne med synspunkter og produktønsker.

Det skal komme mere varer, så bare kom med ønsker!
   #6
 1,421     Bærum     0

Da vil jeg foreslå å få inn info om produsent på varene, for ikke å snakke om litt spesifikasjoner på det som selges. Skal man f.eks. kjøpe et ferdig koblet sikringsskap er det greit å vite hva slags automater som sitter i det og hvilken kapasitet de har  ???
Signatur
Ekowell EVT752 med ekstra kurs for helårsvarme gulv og varming av forbruksvann. 90+130m energibrønner. 320m2 oppvarmet areal delvis fra 1973 og delvis nybygg 2010, hvorav ca 250m2 oppvarmet med vannbåren gulvvarme og resten med panelovner. Enervent TS300-S balansert ventilasjon. Strømforbruk 2014: 29376kwt totalt, hvorav 10622kwt til varmepumpe. Gangtid VP: 3467 timer.

   #8
 6     Bor på jobb     0
Den er under utvikling, skal bli bedre Smile tusen takk for tilbakemelding! kom gjerne med mer!
   #9
 524     Akershus     1

Den er under utvikling, skal bli bedre Smile tusen takk for tilbakemelding! kom gjerne med mer!

Håper prisene er også under utvikling.
4-veis på vegg stikk hos elhandel.no = kr.185 inkl moms hentet hos dem
4-veis på vegg stikk hos deg = kr.201,25 inkl moms hentet hos deg.

Trodde det skulle være billig ?
Liker heller ikke at prisene er eks moms. Burde ihvertfall være en knapp for å kunne "skru på moms'en"
   #10
 6     Bor på jobb     0
Har lurt på det med momsen selv, trur eg tar dette til etterretning og skrur den på iløpet av uken.

4-veis stikk er dyr i innkjøp, går det mye av denne så kan eg skru ned prisen noe, skal gå over prisene etterhvert.