31,631
32
0
ELKO Link Home
12
0
Hei!
Kan noen forklare meg hvordan ELKO Link Home fungerer? Hva er det?
Hvordan faller dette ut prismessig på en hel husleveranse?
Kan noen forklare meg hvordan ELKO Link Home fungerer? Hva er det?
Hvordan faller dette ut prismessig på en hel husleveranse?
Les og bli vis.
Priser? Øh, det har lett for å bli dyrt om du skal ha 'alt' og til alle rom.
Jeg kjøpte kabel, bokser, ett patchepanel og antenneforsterkeren og monterte selv. Ble fort en 1000-lapp pr. punkt bare i varekost. Kabelen er svindyr, spesielt som prefix i 16mm-rør.
Arne
2007: Nordbohus Espira spesial m/sokkel, 320m2
2010: Lekestueprosjekt
Trodde det bare var en skjermet TP kabel...
Arne
2007: Nordbohus Espira spesial m/sokkel, 320m2
2010: Lekestueprosjekt
som instalerer å velge kabel viss ein ikke bruker ferdig trekte rør.
har brukt det på min bolig.
Litt av utvalget
En av produsentene
Arne
2007: Nordbohus Espira spesial m/sokkel, 320m2
2010: Lekestueprosjekt
"Høyhastighets dataoverføring via strømnettet ved opptil 200 Mbps (kompatibel med 802.3u, 802.1p, 802.1Q)
For Internett-tilkobling sammen med en ruter eller en gateway (f.eks Gigaset SX761 dsl)
Muliggjør trådløs streaming av IP-TV/HD-video
Enknappssynkronisering gir enkel nettverkskonfigurasjon"
Dette er noe helt annet, og et mye dårligere produkt! Ingen nettleverandører kan garantere hastigheten sin dersom du bruker slike produkter, men det er greit som en nødløsning dersom du ikke gidder/ikke har mulighet til å strekke nye kabler.
Har lagt opp flere hus med elko link home på jobb, og dette er kjempegreier! Systemet bruker en spesialkabel som har folierte par, og skjerm. Har ikke prøvd hvordan systemet fungerer med andre type kabler, men vil jo tro at man kan få problemer med støy når man bruker kabelen som antennekabel.
Alle kabler bli avsluttet i veggen med vanlig nettverksuttak. Slike du kan koble pc og telefon rett i. Dersom du skal kjøre antennesignaler (for f.eks get eller parabol) kan du bruke en spesialledning med en nettverksplugg i ene enden, og antennekontakt i andre enden, og vips fungerer kabelen som en coax kabel.
Du kan også koble til ir motaker og sender for fjernkontroller. Slik at du kan f.eks sitte på soverommet på tven der, og styre parabolmottakeren som står i stua.
Denne brukerveiledningen gir en veldig god forklaring på systemet:
http://www.elko.no/elko_nor/userhtml/download/Bruksveiledning_LinkHome.pdf
HDMI, Component eller i det minste svhs burde vært videodistribusjonen, og dette skulle vært tilgjengelig på alle uttak i tillegg til flerkanals lyd og valg av kilde for bilde/lyd på tilsvarende.
Hadde x10 standarden vært mer supportert og utbygd til flere komponenter kunne dette styrt valgene på uttakene direkte mot media 'hub'en'/mottakere/videoserver(e) uten ekstra styrekabler, da alle enheter har addresser i eksisterende el-anlegget og toveis kommunkasjon.
All styring via strømnettet og f.eks. en fiberløsning el. digitalt via STP til distribusjon av signalene + en robust trådløs løsning - DA kunne vi snakket om en nyhet og ikke salg av hjulet på nytt