13,749
14
0
USB punkter med 5V for montering i veggpunkt.
12
Bergen
0
Er det noen som vet hvor det er mulig å få fatt i veggkontakter med USB plugger/5V for montering i veggbokser? Jeg tenker ikke på vanlige USB deksler som er beregnet for å trekke frem USB fra datamaskiner o.l, men USB kontakter som kobles til strømnettet og deretter leverer 5 volt ut for lading av allverdens utstyr. Mister alltid alle ladere, kjekt å ha de fast i veggen på soverommet og kjøkkenet tenkte jeg.
http://stereovoss.no/ds_product_info.php?cPath=36_60&products_id=485
Hva med å bruke en tom boks, modifisere en telefonlader og få en USB ledning med tilpasset lengde hengende ut slik at den rekker ned til en passende hylle hvor telefonen kan ligge til lading.
Eller så finnes det jo dockingstasjoner til en del telefonmodeller, men den første løsningen her vil jo fungere for alle telefoner iårene fremover frem til standarden endres og da kan du jo bare bytte ut laderen i boksen.
En bekjent av meg fortalte at slike vegg-kontakter ble frontet stort på en messe i Tyskland nylig, hadde håpet å finne disse i Norge.
Her skulle vel være nok for dei fleste ei stund iallefall.
Einaste ulempa var at den krever 100V AC.
http://www.geekstuff4u.com/gadgets/usb/80-port-usb-charger-board.html
;D ;D ;D ;D ;D
Hehe, med den der så er det jo sjanse for at både barn og hustru kan lade alle tingene sine! Artig, men det spørs om design-politiet godkjenner den... ;D
http://posterous.com/getfile/files.posterous.com/temp-2010-08-11/jfwfGaxxJppmiFlAvndEoaacjBuiigkscmDeanniyjzpgdoomgsAqnpIJEgt/philips-stuff.png.scaled500.png
http://vasudevg.blogspot.com/2010/08/in-wall-usb-chargers-fm-scanners.html
Kanskje jeg må høre med Philips i Norge?