2,556    2    0  

Betong og yttervegg

 27     Oslo     0
Hei

Jeg har kjøpt et prosjektert enebolig. Det er egen inngang til kjelleren. Det er lurer på er veggene rundt trappene til kjelleren står mot terrengen. Det er sprøyte betong mot trappene, men mot terreng er det kun isopol og fuktplast rundt. Er dette godt nok, eller må det sprøytes betong på begge sider av veggen?


   #1
 4,452     Vestlandet     0
Om jeg forstår deg rett så er det knotteplast og isopor mot grunn på utsiden. Dette er vanlig utførelse, ikke nødvendig med noe betong på utsiden der igjen.
Signatur
  (trådstarter)
   #2
 27     Oslo     0
Hei og takk for svar:)

Jeg var litt dårlig med å beskrive. Innvendig mot trappene var armering og sprøyte betong, og utvendig mot terrengen er det "naken" og isopol(jeg antar eps), men dekket med jord nesten helt mot topp. Men blir ikke utvendig vegg veldig sårbart? Der jeg bodde før var det betong/mur på begge sider.