3,218    4    0  

Herding av støpt gulv

 33     Innlandet     0
Hei
Begynner å grave tomt overhelgen, og håper å få støpt kjellergulvet i løpet av ferien. Er usikker på hvor lenge jeg må vente før jeg begynner å mure mine leca lydblokker på det nystøpte gulvet.

   #1
 969     0
Det er forskjellige tilsetningsstoffer du kan ha i betongen for å få den til å tørke fortere. dette vet de som leverer betongen. da jeg støpte kjeller gulvet fikk jeg beskjed om at jeg kunne gå på det dagen etter  med lett arbeid men etter en uke kunne jeg belaste det fullt ut med f.eks paller med gips osv fordelt utover gulvet.
Signatur
   #2
 22,342     Akershus     0
Herdingen er avhengig av temperatur. I den varmen vi har nå går det raskt. Jeg ville ikke tilsatt akselerator når det er 30 grader. Man kan få for liten tid til bearbeiding.

   #3
 969     0
Nå anbefalte jeg ikke at han skulle tilsette akselerator. Men du kan bruke membran herdner som dusjes over gulvet så snart det er ferdig pusset dette for å sinke betongen å tørke for fort når det er sol eller mye vind om sommeren. Det er viktig at du vanner betongen en uke og dekke den til med plast. Wink
Signatur
   #4
 35     Alta     0
den herder 100% 1cm i døgnet,er jeg blitt fortalt. dvs. 7 døgn på 7cm før du kan belaste den fullt ut. men ingen problem å mure etter en til to dager.