16,911
4
9
Heydi produkter : Ventetid mllom primer og dekorpuss
24
Vestfold
5
Ser ikke noe sted i bruksanvisning
- hvor lenge man skal vent mellom Heidi KZ primer og påføring av dekorpuss?
er det noe som heter tørketid i det hele tatt?
- hvor lenge man skal vent mellom Heidi KZ primer og påføring av dekorpuss?
er det noe som heter tørketid i det hele tatt?
KZ kan også blandes i blandevannet for pussen ser jeg, da skal man ikke trenge å prime først. Noen som vet om det gir like holdbart resultat? Og err det nos tid å spare, eller er det et fett tids- og arbeidsmessig om man koster over veggen med primer eller vann føer man pusser eller slemmer?
Jeg også var i ferd med å resonnere på samme måte som deg at det kunne påføres våt i våt pga det ikke stod noe om tørketid i bruksanvisning - men det er tydeligvis ikke tilfelle.
Grunnen til at jeg skal bruk primer før dekorpuss er at jeg har lest meg frem til at det forhindre at rutenettverket til lecablokkene kommer til syne i fuktig vær.
OK. Og tørketiden, er den i størrelsesorden en-to time(r), eller må man vente til neste dag før man legger noe utenpå?
Svaret var at det var avhengig av vær/temperatur osv så de ville ikke sette noe tall på det (litt rart når man tenker på at alle produkter på marked er påført slik tall)
for min egen del så har dette begynt å haste da gradestokken har begynt å krype mot null om natten ::)