3,583    4    0  

Kloakkledning - dimensjon før ca 8 hus?

 13     Oslo     0
Vi har fått en tett kloakkledning i hagen (vår+nabo, tomannsbolig). På andra sidan huset er det trekkt helt ny ledning med idag 5 hus kopplat på. Vi har fått tillatelse fra disse o koppla oss på den istedet før, men vi må sjekke hvor kraftig ledningen må vare før att klara 7 hus.

Noen som vet vilken dimensjon som kreves? Tror det er 5''.

   #1
 25,344     Akershus     0
Det er ne tråd som nevner dette.

Her er det 9 husstander på ett 110mm rør, ca 250m, godt fall. Fungert uten problemer i 30 år.
Signatur
   #3
 813     Østfold     0
Nå har jeg ikke boka fra ADK-1 kurset mitt liggendes lett tilgjengelig, men jeg mener å huske at 6-8 husstander er i grenseland for et 110 rør med normalt fall. Skal prøve å huske og titte etter senere i kveld.
Signatur
   #4
 25,344     Akershus     0
Kjenner ikke kravne. Ved nærmere ettertanke er det her koblet til en til etterpå slik at det er minst 10 kansje 12 husstander på ett 110mm rør. Deler av strekket er med ett felles rør som også tar alt takvann fra minst 8 hus.
Signatur