3,338    3    0  

Må man fjerne gammel grunnmur under gammel garasje før støping av plate

 6     0
Hei. Vi tenker å rive en garasje som er 5.7 x 7,2 og bygge en som er 6,6 x 9, men den gamle garasje står på en grunnmur som er 1,5 meter ned i jorden så vi lurer på om vi må grave opp hele muren eller om det er nok å meisle bort 50 cm  og pukk sette over? Vi tenker å støpe en plate på 6.6 x 9

   #1
 532     Søgne     0
Trenger ikke fjerne hele den gamle grunnmuren, bare gjør slik du beskrev. Verre med treverk som råtner og "forsvinner" etter noen tiår, og dermed lager hulrom under..
Signatur
Adm dir i Forbruksimport.no AS
Sjekk gjerne www.fjellsprekk.com
   #2
 5,188     Østlandet     0
Støp tjukk plate så slipper du knekk i overgangene.
Signatur
Audi og VW har mange flotte bilmodeller, men dårlig kvalitet, skyhøye verkstedregninger og nedlatende kundebehandlig gjennom mange år har ført til at jeg har lovet meg selv på tro og ære at jeg resten av livet aldri skal kjøpe noe som helst hos VAG igjen. Aldri.